Jeśli na razie gra w padla we Francji pozostanie zabroniona, być może Francuska Federacja Tenisowa wkrótce poinformuje o powrocie padla do 4, a to od 2 czerwca!

Koniec próby

Koniec próby w klubach Padel w centrum uwagi! Przemówienie premiera Edouard Philippe pozwala nam bardzo optymistycznie patrzeć na to, co będzie dalej.

Trzeba powiedzieć, że Francja jest ostatnim krajem, który zakazał wyścigów Padel w Europie. Narasta niezadowolenie. Wiele klubów Padel znajduje się „na końcu linii” i tylko czeka na „na górze FFT, aby wznowić aktywność, stosując niezbędne reguły zdrowotne".

„Nawet Hiszpania ponownie autoryzowała padel do 4, Włoch, Portugalii lub Belgii na kilka dni i tygodni. FFT nie ma wyboru”Wyjaśnia Thomas, gracz padel w regionie paryskim.

Pamiętaj jednak, że FFT nie ma wszystkich kart w ręku. Nie tylko wielokrotnie wyjaśniała, że ​​zastosowała „zasada ostrożności„. Że korzystała z porady kolegium ekspertów naukowych. Ale musi również uzyskać zgodę Ministerstwa Sportu.

Na zielono dla wszystkich!

Rząd opublikował mapę, która pokazuje, że prawie wszystkie departamenty znajdują się w zielonej strefie.

Z wyjątkiem regionu paryskiego, w którym może być konieczne poczekanie na wznowienie normalnej działalności, jeśli uwierzymy słowom premiera sprzed kilku chwil. Ministerstwo Sportu i FFT z pewnością przyjrzą się modalnościom tego obszaru, który ma wiele klubów tenisowych i padla. Chyba że dotyczy to ponownego otwarcia klubów na całym terytorium…

W zielonej strefie hale sportowe można otworzyć od 2 czerwca. Z pewnością trzeba będzie poczekać na kryte kluby Padel uważane za pokoje znajdujące się w pomarańczowej strefie: zostaną ponownie otwarte 22 czerwca (w najlepszym wypadku).

Oczywiście kluby Padel mogłyby zostać otwarte od 2 czerwca, chyba że szacuje się, że padel jest uważany za sport zbiorowy, taki jak piłka nożna… Jeśli tak, debata jest już zamknięta: będziemy musieli poczekać do 22 czerwca.

Premier dodaje:

W przypadku pewnej liczby działań w ciągu najbliższych trzech tygodni nadal będzie konieczne rozróżnienie między strefami zielonymi a pomarańczowymi:

Uwagi premiera

Edouard Philippe, premier pozwolił nam zorientować się, jakie kierunki obiorą Ministerstwo Sportu i FFT:

Wyniki są dobre pod względem zdrowotnym. Nawet jeśli będziemy ostrożni. Nawet jeśli nie możemy ryzykować przypadkowości.

Będziemy szczególnie uważnie monitorować departamenty Ile-de-France, Gujany i Majotty, gdzie wirus krąży bardziej niż gdzie indziej. W tych „pomarańczowych” departamentach odciążenie będzie przez 3 tygodnie trochę bardziej ostrożny niż na pozostałej części terytorium.

Podczas tej fazy 2 odciążeniewolność znów stanie się regułą, a zakaz będzie wyjątkiem.

Plan powstrzymania zmusił nas do zamknięcia bardzo dużej części naszej gospodarki. Kraj będzie musiał walczyć ze skutkami historycznej recesji. The odciążenie musi zmobilizować wszystkich do energicznego i zdecydowanego powrotu do zdrowia.

Biorąc pod uwagę ewolucję kryzysu zdrowotnego, restauracje, bary i kawiarnie będą mogły być otwarte we wszystkich oddziałach od 2 czerwca. W departamentach, które podlegają szczególnej czujności, tylko tarasy mogą zostać otwarte 2 czerwca.

W Europie epidemia zwalnia: Francja opowie się za ponownym otwarciem wewnętrznych granic Europy od 15 czerwca, jeśli pozwoli na to sytuacja zdrowotna, bez dwóch tygodni dla podróżnych z krajów europejskich.

Z dniem 2 czerwca zakaz podróżowania ponad 100 km od domu zostaje zniesiony. Nie powinno to jednak powodować utraty uwagi: im mniej się rozpowszechniamy, tym mniej wirus się rozprzestrzenia..

Od tego weekendu parki i ogrody będą otwarte na całym terytorium. Na prośbę burmistrzów prefektury mogą, jako dodatkowe środki ostrożności, nałożyć na siebie maski w miejscach publicznych.

Spotkania będą ograniczone do 10 osób

Kiedy FFT zdecyduje?

Cała społeczność Padel wyraźnie oczekuje zatem na decyzję Ministerstwa Sportu i FFT. Z pewnością jest to historia najwyżej godzin lub dni. Ponieważ władze muszą jak najszybciej przygotować się do powrotu do normalności, aby umożliwić wznowienie ekosystemu.

FFT przejęła także inicjatywę, gromadząc w zeszły poniedziałek kolegium ekspertów naukowych:

W poniedziałek, 25 maja, odbyło się spotkanie Kolegium Ekspertów Naukowych w celu przygotowania propozycji FFT do Ministerstwa Sportu. Francuska Federacja Tenisowa poinformuje o drugim etapie usuwania izolacji, gdy tylko zostaną podjęte decyzje władz.

Wyjaśnił nam dziś rano dyrektor dyrektor ds. Komunikacji i transformacji cyfrowej FFT, Nathalie RICARD DEFFONTAIN.

Odwaga, kilka dni przed „wolnością”!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.