Jeśli postępujesz zgodnie z padel profesjonalistą, zauważyłeś już różnice w stylu i podejściu między meczami mężczyzn i kobiet.

Wolniejsza gra dla dziewcząt

Ponieważ kobiety są słabsze od mężczyzn, nie są w stanie zdobyć punktów dwoma uderzeniami. Nawet jeśli znajdziemy wśród najlepszych na świecie zawodniczki z wielkim uderzeniem i umiejętnością kończenia punktów – jak Sofia Araujo, Bea Gonzalez czy Gemma Triay – dziewczyny generalnie muszą bardziej polegać na cierpliwości i czekać na idealny moment na zakończenie .

Dlatego podczas meczów kobiet często mamy do czynienia z walkami taktycznymi, z dużą ilością lobów i wymian. Oczywiście nie należy tych obserwacji zbytnio uogólniać. Styl gry, który może prowadzić do bardzo dużych walk, jak na przykład spotkanie pomiędzy Triay/Ortegą i Llaguno/Sainzem, które trwało 3 godziny 20 w Greenweez Paris Major!

Zjawiska fizyczne u mężczyzn

Rosnące zainteresowanie mediów nt padel w ostatnich latach pozwoliło zawodowym graczom mieć więcej czasu i zasobów na przygotowania, przyczyniając się do ogólnej poprawy wyników. Nacisk na przygotowanie fizyczne i pracę techniczną pozwolił na zwiększenie szybkości, siły i precyzji strzałów.

Zawodnicy tacy jak Juan Tello, znany ze swojej dużej siły fizycznej, czy Federico Chingotto ze swoim rewelacyjnym kryciem boiska, wyraźnie pokazują, że gracze padel zawsze są bardziej wysportowani. Jak bardzo ewoluował ten sport, możemy zobaczyć, patrząc na wiek zawodników z pierwszej setki. Krótko mówiąc, jest to dla czterdziestolatków życie staje się coraz trudniejsze...

Obrona Belasteguin Yanguas WPT Danish Open 2023

Jeśli padel Męska gra pozostaje niezwykle taktyczna, zawsze jest bardziej fizyczna, a liczba zdobywanych punktów wśród mężczyzn jest coraz większa. „Zwycięskie maszyny hitowe” Arturo Coello i Agustin Tapia doskonale ucieleśniają tę odnowę, a nawet zachęcają niektórych do zastanowienia się, czy torów nie należy w przyszłości rozbudowywać!

Zrozumieliście, trochę jak w wielu dojrzałych sportach, zauważamy na padel że styl gry nie jest taki sam w przypadku mężczyzn i kobiet. Jeśli więc chcesz zobaczyć jak najwięcej niesamowitych ruchów, obejrzyj zamiast tego mecze mężczyzn. Ale jeśli wolisz długie punkty i zacięte bitwy taktyczne, sprawdź zamiast tego drużynę dziewcząt!

Aby sprawić Ci przyjemność i choć trochę zilustrować te słowa (lub nie), zostawiamy Ci to, co najlepsze World Padel Tour w połowie sezonu tuż poniżej!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !