Pierwszy klub ligi Val d'Oise, który rozpoczął przygodę z padelem krytym z kortami do wiosłowania 2. Thomas Seco, namiętny i założyciel Padel Plus, opowiada nam o swojej karierze i swoich ambicjach.

[src googlemap = ”„Szerokość =” 150 ″ wysokość = ”150 ″]

1 / Jak odkryłeś padel?

Pochodzę z Hiszpanii, a konkretnie z Saragossy, miałem okazję odkryć ten sport podczas wielu moich wizyt.

To dzięki mojemu wujowi, potwierdzonemu zawodnikowi w Hiszpanii, grałem po raz pierwszy w tym nowym sporcie.

Minęło już pięć lat i nadal jestem uzależniony.

2 / Kiedy powiedziałeś, że musisz wyruszyć na przygodę w Padel?

Wróciłem z wakacji dwa lata temu.

Chciałem robić nowe rzeczy, mieć nowy projekt życiowy.

Na początku mówiłem o tym wokół mnie i zdałem sobie sprawę, że bardzo niewiele osób zna Padela. Myślałem, że miałem taką przyjemność odkrywać ten sport, że musiałem się nim podzielić.

Przeprowadziłem badania i zobaczyłem, że wiele klubów zaczynało otwierać się w całej Francji, ale tylko jeden był w Indoor w Ile de France.

To był dar, który wzmocnił moje pragnienie otwarcia się w Val d'Oise.

wiosło-over-Val-doise3 / Jak zamierzasz zorganizować swój klub?

Padel Plus to dwa korty otwarte każdego dnia tygodnia, od 10h do 23h.

Rezerwacje są możliwe przez cały tydzień, telefonicznie lub bezpośrednio na mojej stronie internetowej.

Wkrótce, aby móc organizować turnieje homologowane przez FFT, wiele zawodów zostanie zaplanowanych przez cały rok. Pozwoli to zarówno początkującym, jak i zaawansowanym konkurować i ewoluować w rankingach.

Dzień Otwartych Drzwi odbędzie się w listopadzie (data do potwierdzenia), w którym z przyjemnością powitam dużą liczbę osób i sprawię, że odkryją lub odkryją ten sport.

W perspektywie średnioterminowej myślę też o organizowaniu turniejów „między klubami” w Ile de France, aby stworzyć prawdziwą spójność między graczami Padel. Chodzi o to, by przywrócić tu ducha sportu i móc być świadkiem tworzenia nowej społeczności.

4 / Jak widzisz przyszłość? Czy masz ambicję dodawać inne ziemie, jeśli działa dobrze?

Wierzę w przyszłość Padela we Francji. W Hiszpanii stał się odrębnym sportem w całości, jest chwilą relaksu między przyjaciółmi, po ciężkim dniu pracy.

Jest to sport spożywany tam trzy do czterech razy w tygodniu i właśnie to pragnienie, ten duch, który chcę tu przynieść, w moim klubie.

Jeśli wiele osób uzależni się od wiosła, otworzę inne kluby bez wahania, ale najpierw skupmy się na Padel Plus - Val d'Oise.

Wywiad Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.