Pierwszy klub ligi Val d'Oise, który rozpoczął przygodę z padelem krytym z kortami do wiosłowania 2. Thomas Seco, namiętny i założyciel Padel Plus, opowiada nam o swojej karierze i swoich ambicjach.

[src googlemap = ”„Szerokość =” 150 ″ wysokość = ”150 ″]

1 / Jak odkryłeś padel?

Pochodzę z Hiszpanii, a konkretnie z Saragossy, miałem okazję odkryć ten sport podczas wielu moich wizyt.

To przez mojego wujka, utwierdzonego piłkarza w Hiszpanii, po raz pierwszy uprawiałem ten nowy sport.

Minęło już pięć lat, a ja nadal jestem od tego uzależniony.

2 / Kiedy powiedziałeś, że musisz wyruszyć na przygodę w Padel?

Wróciłem z wakacji dwa lata temu.

Chciałem robić nowe rzeczy, mieć nowy projekt życiowy.

Na początku mówiłem o tym wokół siebie i zdałem sobie sprawę, że bardzo niewiele osób zna Padel. Powiedziałem sobie, że odkrywanie tego sportu sprawiło mi taką przyjemność, że muszę się nią podzielić.

Przeprowadziłem badania i zobaczyłem, że wiele klubów zaczynało otwierać się w całej Francji, ale tylko jeden był w Indoor w Ile de France.

To był dar, który wzmocnił moje pragnienie otwarcia się w Val d'Oise.

wiosło-over-Val-doise3 / Jak zamierzasz zorganizować swój klub?

Padel Plus to dwa korty otwarte każdego dnia tygodnia, od 10h do 23h.

Rezerwacje są możliwe przez cały tydzień, telefonicznie lub bezpośrednio na mojej stronie internetowej.

Wkrótce, aby móc organizować turnieje homologowane przez FFT, wiele zawodów zostanie zaplanowanych przez cały rok. Pozwoli to zarówno początkującym, jak i zaawansowanym konkurować i ewoluować w rankingach.

Dzień Otwartych Drzwi odbędzie się w listopadzie (data do potwierdzenia), w dniu, w którym będę zaszczycony mogąc powitać dużą liczbę osób i zachęcić ich do odkrycia lub ponownego odkrycia tego sportu.

W perspektywie średniookresowej myślę również o organizacji turniejów „międzyklubowych” w Île de France, aby stworzyć prawdziwą spójność między zawodnikami Padel. Chodzi o to, aby przywrócić tutaj ducha sportu i móc być świadkiem tworzenia nowej społeczności.

4 / Jak widzisz przyszłość? Czy masz ambicję dodawać inne ziemie, jeśli działa dobrze?

Wierzę w przyszłość Padela we Francji. W Hiszpanii stał się odrębnym sportem w całości, jest chwilą relaksu między przyjaciółmi, po ciężkim dniu pracy.

To sport spożywany tam od trzech do czterech razy w tygodniu i to jest to pragnienie, ten duch, który chcę tu wnieść do mojego klubu.

Jeśli wiele osób uzależni się od wiosła, bez wahania otworzę inne kluby, ale najpierw skupmy się na Padel Plus - Val d'Oise.

Wywiad Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.