Dwaj mężczyźni na czele Padel-Point, Matias i Florian, przyjechali nadzorować siódmą edycję Cupra Padel-Point Tour au klub piramid. W szczególności możliwość powrotu z nimi na ewolucję Padel-Point we Francji i na świecie.

„The padel nie powinno zająć dużo czasu, aby naprawdę eksplodować we Francji”

Padel Magazine : Co sądzisz o rozwoju Padel-Point we Francji ?

Florian : " padel we Francji jest bardzo ekscytujące. Widzieliśmy w tej chwili, że istnieją społeczności padel wszędzie we Francji, znak, że padel to sport, który wkrótce powinien tu naprawdę eksplodować. Bardzo się cieszymy, że możemy zorganizować tę Cupra Padel-Point Tour wszędzie we Francji, a nasze uczucia są super pozytywne!”

17 francuskich miast w 2023 roku dla Cupra Padel-Point Tour

Padel Magazine : Czy możesz porozmawiać o polityce? Padel-Point szeroko, a zwłaszcza wraz z uruchomieniem tego toru?

Florian : „Cel Cupra Padel-Point Tour jest pchnięcie amatorskiego sportu w górę, ale przede wszystkim uczynienie tego padel bardziej widoczne i bardziej popularne. Celem jest również przyciągnięcie większej liczby osób do padel.

Liczyliśmy na 11 terminów w czterech zakątkach Francji na uruchomienie toru w 2022 roku. Chcemy postawić na 17 miast w 2023 roku i naprawdę wywołać szał na rynku padel".

Francja: „prawdziwy rynek strategiczny” dla Padel-Point

Padel Magazine : Widzieliśmy to Padel-Point był bardzo obecny na arenie międzynarodowej, z silną obecnością na przykład we Włoszech. Matias, czy możesz nam powiedzieć więcej o ewolucji? Padel-Point w tych krajach ?

Matias : „Myślę, że dla wszystkich jest jasne, że Hiszpania jest największym rynkiem. Ale wśród największych rynków poza Hiszpanią możemy znaleźć Włochy: widać to po liczbie leadów, liczbie sprzedaży online i w sklepach. Włochy to naprawdę dynamicznie rozwijający się rynek.

W takim razie nie możemy zapomnieć o Skandynawii, a zwłaszcza Szwecji, która ma prawie taką samą liczbę kortów i sprzedaży jak Włochy.e.

Koncentrujemy się również na krajach Beneluksu, ponieważ coraz więcej kortów buduje się w Holandii i Belgii. Niemcy jak zwykle są trochę w tyle (śmiech). Ale naprawdę chcemy rozwijać rynek niemiecki, szwajcarski i austriacki. A poza tym może wyjazd do Austrii to kolejny „poziom” Cupra Padel-Point Tour pl 2023.”

Padel Magazine : Czy możliwe jest oszacowanie głównych „terytoriów działania”? Padel-Point odsetek ?

Matias : ” Oczywiste jest, że jako Punkt Tenisowy/Padel-Wskaż, nasz główny rynek dotyczy krajów niemieckojęzycznych. Ale jasne jest, że w tych krajach padel nie jest tak rozwinięty.

Naszymi najważniejszymi rynkami są, jak wspomnieliśmy wcześniej: Włochy, Hiszpania, Szwecja… Ale widzimy, że rynek francuski zaczyna się rozwijać i ewoluować. To jest powód, dla którego postrzegamy Francję jako strategiczny rynek do rozpoczęcia przygody z Cupra. Padel-Point Tour, aby rozwijać markę.”

Padel Magazine : padel jest naprawdę bardzo rozwinięta w Ameryce Południowej. Czy jesteś również zainteresowany tymi krajami?

Matiasz: „ Oczywiście rynek południowoamerykański jest bardzo interesujący, ale z naszego strategicznego punktu widzenia celujemy przede wszystkim w Europę i Stany Zjednoczone. Weszliśmy na amerykański tor przez Tennis-Point, stworzyliśmy dwie duże firmy, ale w przyszłości nie wiem, czy w przyszłym roku, czy później, na pewno będziemy chcieli się rozwijać Padel-Point i padel ogólnie tam.”

„Zaplanowaliśmy duże aktywacje w Paryżu, Lyonie i Tuluzie w 2023 roku”

Padel Magazine : Jaka jest przyszłość w porównaniu z rynkiem francuskim Padel-Point ? Czy to w tym roku czy w przyszłym roku? Czy masz jakieś ekskluzywne produkty dla czytelników Padel Magazine ?

Florian : „Jest pewne, że w przyszłym roku planujemy ponownie zorganizować Cuprę Padel-Point Tour wszędzie we Francji, tym razem z 17 etapami. Na przyszły rok zaplanowaliśmy duże aktywacje w okolicach Paryża, w okolicach Lyonu, a także w Tuluzie… Zbliżają się świetne partnerstwa, nie mogę o nich za dużo mówić (śmiech).

Myślę, że na dziś już nie jest źle, ale w nadchodzących tygodniach dowiecie się o wiele więcej!”

Aby obejrzeć wywiad wideo, przejdź tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.