Le padel to sport bardzo wymagający psychicznie. To dzięki konsekwencji wygrywa się mecze, a aspekt mentalny jest niezbędny. Czarna Korona Padel et Eli Amatriain wyjaśnić technika kanapkowa.

Lepsze informacje zwrotne, aby iść do przodu

Oprócz tego, że jest jednym z najlepszych graczy na torze, Eli Amatriain studiowanie psychologii.

„Na korcie musisz dostosować swój język do potrzeb kolegi z drużyny. Niektórzy potrzebują spokojnej wiadomości, inni bardziej aktywnej wiadomości, która ich zmotywuje ”.

„Przesłanie powinno być jasne i odnosić się do jednej rzeczy naraz. Aby przekazać tę wiadomość, bardzo skuteczna jest technika kanapkowa ”.

Technika kanapkowa polega na rozpoczęciu informacji zwrotnej od pozytywne przesłanie, by tak rzec, aspekt wymagający poprawy, a następnie zakończ nowym pozytywnym przesłaniem.

Na przykład, zamiast mówić do kolegi z drużyny: „Nie trafiłeś w piłkę!”, Bardziej interesujące jest stwierdzenie: „Poszukiwany obszar był dobry, ale w przypadku następnego będziemy raczej próbować grać na środku. Ale nastawienie jest dobre ”.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.