Ilu z nas wciąż zaniedbuje służbę? To prawda, że ​​kiedy zaczynamy padel przede wszystkim chcemy odtworzyć strzały naszych ulubionych graczy, takie jak par 3, woleje, które giną w rogach, wygrywające wyjścia z okien…

Podczas pierwszych lekcji z trenerem często chcemy popracować nad ruchami, które nas uszczęśliwiają, takimi jak: bandeja ou vibora. Co jest bardzo dobre, ponieważ są one częścią podstaw dla każdego gracza.

Jednak wielu ćwiczących unika serwu i wciąż nie dostrzega, jak może to być skuteczna broń, aby rzucić wyzwanie przeciwnikom już od pierwszej piłki.

Pamiętaj, że padel to sport, który wymaga techniki, strategii, ale także cierpliwości.
Pierwszym celem, a zwłaszcza na poziomie początkującym lub średniozaawansowanym, jest zepchnięcie przeciwnika do błędu. Chcąc bezwzględnie zakończyć punkt mocnym uderzeniem, istnieje duża szansa, że ​​sami popełnimy błąd i tym samym stracimy punkt.

Padel Stuff, akademia padel z siedzibą w Madrycie, Benidormie i Kraju Basków, recenzuje usługę na swojej stronie Instagram.

Służba, potężna broń

Pytanie, które możemy sobie zadać, brzmi: dlaczego tak bardzo unika się służby na lekcjach? Dlaczego nie jest naturalne podejmowanie kilku serii zobowiązań podczas naszego szkolenia?

Jednak jest to cios, który cały czas powraca w grze.

Oczywiście jest to gest, który na pierwszy rzut oka nie wymaga dużej techniki w porównaniu do tenisa, gdzie obsługa wymaga znacznie większej precyzji i siły. Jednakże, gdy gracz z padel zaczyna poprawiać swój poziom gry i znając podstawy dobrego serwisu, może szybko uzyskać znaczącą przewagę w meczu.

Serwis Léa Godallier WPT 2021 Barcelona Master

Jak nam wyjaśniono Inaki Loredo, założyciel i trener w Padel Stuff, „Obsługa i informacje zwrotne są podstawą do zbudowania punktu na padel".

Pourquoi?

Ponieważ dobrze wykonany serwis stawia rywala w trudnej sytuacji od samego początku i nie pozostawia mu wielkiego wyboru co do powrotu. Dlatego odłoży piłkę, jak tylko może, co pozwoli parze, która angażuje się, umocnić swoją pozycję przy siatce i zyskać przewagę w punkcie.
Co więcej, jest możliwe, że jeśli piłka z rzutu została wysłana bardzo sprawnie, powracający nie odłoży jej z powrotem na boisko, co da Ci „wolny punkt”.
Pamiętaj, że serwując, masz przewagę na początku każdego punktu, dlatego musisz zmaksymalizować swoje szanse podczas serwowania.

Rady Iñakiego dotyczące dobrej obsługi

usługa padel stuff

Założyciel Padel Stuff, Inaki Loredo, przekazuje nam całe swoje doświadczenie i służy radą w zakresie obsługi.

Krok po kroku analizuje gesty i ruchy do przyjęcia.

  1. Zorientuj swoje ciało w kierunku, w którym chcesz wysłać piłkę. nie krępuj się zmieniać kierunki
  2. Czy powinniśmy odbić piłkę czy ją upuścić? Bez znaczenia. Jednak powiedz sobie, że jeśli upuść ją będziesz miał większą kontrolę podczas odbicia i będziesz miał większą kontrolę nad swoim ruchem, który stanie się automatyczny. Jeśli odbijesz piłkę z większą lub mniejszą siłą, może to wpłynąć na twój ruch i wytrącić cię z równowagi.
  3. Będziesz musiał uderz piłkę tak wysoko, jak to możliwe bez przekraczania wysokości pasa, jednocześnie dając efekt cięcia, co komplikuje zadanie odbiornikowi. Jeśli jesteś zaawansowanym graczem, będziesz również mógł serwować z efektem topspinowym, ale nie jest to zbyt powszechne.
  4. Wykorzystaj swoją masę ciała, aby przejść szukaj głębi. Oznacza to, że musisz użyć nogi, aby wykonać krok do przodu, gdy służysz, aby nadać sobie dodatkowego rozpędu, a tym samym szybciej wejść w rotację.
    Dzięki temu będziesz mieć większą kontrolę nad ruchem i mniej wysiłku fizycznego.

To wszystko, co wiesz, teraz umieść aplikację!

 

Na ten sam temat:

Podstawy padel : obsługa

 

 

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.