Szef rozwoju padel kobiety w FFT, Marianne Vandaele, a także Jérémy Fliti (współdyrektor Padel Tolosa Mautauban), spójrz wstecz na wydarzenie inicjacyjne padel poświęcony kobietom zorganizowany z okazji pierwszej rocznicy istnienia klubu.

Marianne Vandaele: „Spośród 30 niewtajemniczonych 22 utworzyło grupę na WhatsApp, aby dalej grać ze sobą”

" Z okazji pierwszej rocznicy Padel Tolosa Montauban, Jérémy Fliti skontaktował się ze mną, aby zaproponować mi federalną akcję na rzecz kobiet.

Tak powitaliśmy w ten piątek 1 lipca 30 kobiet, wszystkie niewtajemniczone w padel, od 18:21 do XNUMX:XNUMX Ta inicjacja odbyła się na 5 torach z jednym nauczycielem na pole. Wszystko po to, by w jak najlepszych warunkach odkryć nasz wspaniały sport.

22 podało swoje dane kontaktowe, aby utworzyć grupę na WhatsApp, aby dalej bawić się ze sobą, niektórzy już zarejestrowali się na lekcje indywidualne, inni są zainteresowani szkołą padel, a jedna z nich zarejestrowała się nawet na mieszany tounoi z mężem w niedzielę.

Jesteśmy naprawdę zachwyceni tą akcją o Padel Tolosa Montauban. Świadomość, że niektórzy nigdy nie słyszeli o tym sporcie, świadomość, że będą kontynuować, dowodzi, że te inicjatywy są niezbędne dla rozwoju padel kobiecy.

Klub ten cieszył się największą frekwencją, witając 30 kobiet, co podkreśla wielką obecną dynamikę, mając nadzieję na dalsze przyjmowanie coraz większej liczby przyszłych zawodników na kolejne inicjacje (Następne 29 lipca w Sete Padel Klub).

Od kilku tygodni kluby kontaktują się ze mną w celu uzyskania informacji na temat działań tych kobiet; są żywo zainteresowani ich proponowaniem, aby mieć więcej praktyków w swojej strukturze.
Niezależnie od tego, czy z klubami prywatnymi czy miejskimi, komitetami lub ligami, z Misją Padel, stworzonej przez FFT w styczniu, jesteśmy zaangażowani we wspieranie rozwoju sportu kobiet poprzez
odkrycie.

Jeśli jesteś zainteresowany tymi inicjacjami, nie wahaj się ze mną skontaktować +06 (21) 50 72 24 XNUMX XNUMX +XNUMX (XNUMX) XNUMX XNUMX XNUMX XNUMX XNUMX +XNUMX XNUMX XNUMX XNUMX lub pocztą (vandaele.marianne@gmail.com)".

Współdyrektor Padel Tolosa Mautauban, Jérémy Fliti, również docenił to wydarzenie.

Jérémy Fliti: „Klub nieustannie ewoluuje od roku!”

" Padel Tolosa Montauban zdmuchnęła swoją pierwszą świecę, Dzięki sile tego pierwszego roku otwarcia, klub Montalbanais (kierowany przez Jérôme Cauchy'ego i mnie), w ten weekend obchodził swoją pierwszą rocznicę!

Piątkowy wieczór pełen kobiecości z przybyciem Marianne, która zaaranżowała odkrycie naszego pięknego sportu dla 30 pań. Moment, który zakończył się małym pokazowym meczem z najlepszymi zawodnikami klubu i kilkoma drinkami, w radości i dobrym humorze.

Równolegle organizowano również turnieje (P100 w piątek wieczorem, P250 mężczyzn w sobotę i P250 mieszany w niedzielę). W sobotę rano nauczono niektórych szczęściarzy padel przez Marianne,
Wspaniały weekend dla klubu, który ma nadzieję na dalszy rozwój tego sportu.


Cieszymy się, ponieważ Klub od roku stale się rozwija, z coraz większą liczbą zawodników i licencjobiorców, wieloma nowymi zawodnikami i cyklicznymi wydarzeniami, dzięki którym padel
dostać miejsce, na które zasługuje w dziale. Pierwszy rok, bogaty w emocje, na którym klub będzie polegał, by pójść jeszcze dalej.

Jeremy-Fliti-i-Jerome-Cauchy-dwóch-partnerów-z-mieszanymi-partnerami
Jérémy Fliti i Jérôme Cauchy (dwóch współpracowników) w towarzystwie mieszanych partnerów
Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.