Zważywszy, że trzecia edycja Greenweez Paris Major odbędzie się w dniach 28 września – 6 października na stadionie Roland-Garros i że druga edycja Francuski Międzynarodowy Squash Paryski odbędzie się w dniach 15-21 września w Cirque d'hiver, zorganizujmy wyimaginowany mecz pomiędzy tymi dwiema dyscyplinami, których mosty są oczywiste...

Kto wygra grę?

gra

Jeden pochodzi z Meksyku, drugi z Anglii.

Jedna gra na boisku o wymiarach 6,40 m x 9,75 m, otoczona 4 ścianami, szklanymi lub nie, druga na boisku o wymiarach 10 m x 20 m, oddzielonym siatką, otoczonym ścianami ze szkła i siatki: padel i squash to dwa sporty rakietowe, które mają pewne podobieństwa.

Trajektorie piłek są również dość podobne, co ułatwia praktykę padel dostępne dla gracza w squasha i odwrotnie. Tenisista będzie musiał zaburzyć swoje standardy, włączając do swojej gry ściany.

Miłośnicy latania będą szeroko obsługiwani przy ul padel, ale także w squasha, gdzie jednym z fundamentów taktyki jest gra z woleja.

W przypadku ujęć ofensywnych oba sporty mają je pod dostatkiem, z latynoskimi nazwami padel i brytyjski dla squasha. Tam viboraThe bandejalub chiquita po jednej stronie i nacięcie, przechwałka lub zabójstwo po stronie squasha.

Uderzenia nad siatką i w dół zdezorientują graczy w squasha, a brak członka drużyny do osłaniania kortu wprawi graczy w zakłopotanie. padelists.

Korzyści zdrowotne

Jeśli chodzi o korzyści fizyczne, od razu ogłośmy remis!

Rzeczywiście, a badanie opublikowane w British Journal of Sports Medicine opublikowane w 2016 roku wykazały, że regularne uprawianie dowolnego sportu rakietowego zmniejsza ryzyko śmierci prawie o połowę.

Jednomyślnie przyjmuje się, że squash jest sportem najbardziej cardio, a co za tym idzie najbardziej fizycznym, chociaż wymian w padel może być równie długi i intensywny, ale gracze dzielą się wysiłkiem... Gracz padel Będzie jednak miał trudności z wytrzymałością i żywotnością gracza w squasha. Mecz zapowiada się emocjonująco!

Zarówno intensywne sporty z szybkimi, jak i intensywnymi wymianami wymagającymi dużej koncentracji, aby zrozumieć trajektorię piłek, squash i padel są pełnym sportem i doskonałym wyzwalaczem: działają na mięsień sercowy, pozwalają wydać do 900 kcal/godzinę i dają tę wspaniałą możliwość wydzielania dopaminy, endorfin i serotoniny, hormonów szczęścia.

A dlaczego nie ćwiczyć obu?

Popularność

Francja znajduje się w pierwszej trójce najlepszych krajów do squasha na świecie. We Francji jest 3 200 graczy w squasha (w tym 000 20 z licencjami), 000 lig regionalnych i 15 klubów, czyli 400 kort na 1 45 mieszkańców... Ale wydaje się, że wygrywa mała żółta piłeczka: szaleństwo padel jest tak duża, że ​​liczba graczy i infrastruktura ewoluuje w zawrotnym tempie... W ciągu czterech lat liczba graczy wzrosła trzykrotnie, z 80 000 w 2018 r. do ponad 300 000 w 2022 r.

Z tego punktu widzenia jest to zatem as dla padel...ale nie zapominajmy, że pomiędzy tymi dwoma sportami i zawodnikami istnieje duża nierówność padel często grają w squasha (70% graczy w squasha uprawia wiele sportów, często uprawiając inne sporty rakietowe).

Dlatego wielka rodzina sportów rakietowych stale się powiększa, ku naszemu największemu szczęściu.

Zawody

Rendez Vous:

Niech wygra najlepszy!