Le padel, to sport rakietowy, w którym uczestniczy ponad 25 milionów aktywnych graczy w 110 krajach wkrótce eksploduje na południu Florydy. Społeczność Padel X niedawno otworzył jeden z największych klubów w padel w USA. Lokalizacja ? W samym sercu Miami, pod adresem 141 NE 13th Terrace, tuż obok Adrienne Arsht Center for the Performing Arts.

Grupa właścicielska Padel Otworzył się X 10 kortów premium w tym miejscu, ale dynamika na tym się nie zatrzyma. Klub w Miami to dopiero początek. To pierwszy z trzech klubów Padel X of South Florida zostanie otwarty w tym roku, a następnie Boca Raton i Zachodnia Plaża Palmowa.

Grupa właścicielska firmy Padel X – łącznie ze współzałożycielami Juana Pabla Lerii et Nalle Grinda – inwestuje początkową kwotę 10 milionów dolarów w pierwsze trzy kluby. Ponadto w ciągu pięciu lat celem jest otwarcie 30 klubów Padel X w całych Stanach Zjednoczonych.

"Wierzymy, że „Rewolucja Padel„Stany Zjednoczone tu zostaną„, powiedziała Leria, która jest jednocześnie dyrektorem generalnym firmy. „Spodziewamy się gwałtownego rozwoju klubów padel W nadchodzących latach".

"Padel X to dynamiczna i innowacyjna marka. TO padel przez ostatnie dziesięciolecia była branżą raczej nieformalną i zamierzamy pomóc w profesjonalizacji tego sportu i dlatego wybraliśmy naszą nazwę. Chcemy podnieść padel w potędze X."

Brak padel w Miami

Grinda, który jest także głównym dyrektorem sportowym Padel X, zagrał padel Professionnel w rodzinnej Francji Aby 2004 2010. W 2010 roku porzucił karierę zawodową i przeprowadził się do Miami, aby pracować w branży nieruchomości. Ale nie mógł zapomnieć padel i jego pasja do tego sportu.

"Nie było padel w tym czasie w Miami– powiedziała Grinda. „Zacząłem budować kilka kortów i zapoznawać moich znajomych ze sportem na plaży. Zapraszaliśmy ludzi do gry i w końcu wciągnęli się w tę grę."

"Le padel jest obecnie praktykowane w Stanach Zjednoczonych, ale w Europie i Ameryce Łacińskiej ma to miejsce od 30 lat.– powiedziała Grinda. „Jest to obecnie najszybciej rozwijający się sport na świecie."

Grinda ma silne referencje jako profesjonalny gracz padel, Leria ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu klubem wielokrotnie nagradzane zaplecze wellness, padel i inne lokalizacje typu hotelowego.

Cała drużyna Padel X podziela pasję do sportu, co czyni go projektem pasjonującym.

Padel X Miami nocą

Górnej części zakresu

Grinda, który ogłosił utworzenie akademii padel high-end dla wszystkich poziomów graczy, jest przekonany, że ten sport będzie przeżyciem duży sukces na rynku amerykańskim.

"Chcemy wprowadzać innowacje dzięki technologii wideo na naszych kortach, naszemu programowi szkoleniowemu Level Up oraz szerokiej gamie turniejów, klinik i szkoleń. padel– powiedziała Grinda.

Rośnie także liczba turniejów. Stany Zjednoczone Padel W 15 roku Stowarzyszenie zorganizowało 2022 turniejów. W ubiegłym roku liczba ta wzrosła do 40. Oczekuje się, że w tym roku liczba turniejów osiągnie ponad 75.

Padel X, pionierski program recyklingu

"Z odzyskanymi odpadami z bel padel i plastikowych butelek, produkujemy odzież i meble dla wszystkich naszych klubów– powiedziała Leria. „Przy każdym elemencie będzie wskazana liczba potrzebnych butelek poddanych recyklingowi. Przykładowo 10 plastikowych butelek na koszulkę lub 1 butelek na wykonanie jednej z naszych kultowych ławek".

Leria stwierdziła, że padel było stosunkowo nieznany Amerykanie - ale nie na długo "Wierzymy, że Amerykanie przyjmą ten sport, ponieważ jest dynamiczny, wyrafinowany i społeczny. To fajny styl życia."

Na nielicznych 250 sądy padel w USA, 80 z nich jest w Miami. To sprawia, że ​​Miami jest epicentrum sportu w tym kraju. Leria zauważa wysoki popyt dla sądów padel na Florydzie z małą dostępnością w godzinach szczytu od 16:XNUMX do północy. Wierzy, że w miarę otwierania kolejnych klubów w nadchodzących latach gracze będą nadal do nich przybywać Padel X ze względu na jego doskonałe doświadczenie klubowe.

Oficjalny producent terenu Padel X jest Zestaw Mejor, będącego oficjalnym dostawcą terenów torowych Premier Padel. Lacoste to oficjalna linia odzieży dla personelu klubu Padel X i jest oznaczony na siatkach i słupkach siatki.

Padel x Miami x Lacoste