Z roku na rok rynek padel palas oferuje coraz więcej marek. Więcej marek, a zatem większy wybór. Kształt, waga, szorstkość, trudno wiedzieć, co robić.

Opisując palas, które oferujemy na Padel Mag, mówimy o chropowatości pala. Ponad 400 marek dostępnych na rynku gładkie lub szorstkie palas co bardzo utrudnia nam kupującym zmianę pala.

Po pierwsze, wiedz o tym dziury wykonane na sicie twojej pali służą kilku celom ; po pierwsze, aby zmniejszyć ciężar, a następnie umożliwić łatwą obsługę pala bez dużego wlotu powietrza, a następnie wreszcie nadać efekt kuli podczas uderzenia. Możesz również zauważyć, że na niektórych palach otwory są wykonane inaczej i mają inny rozmiar szukać tego lub tamtego występu.

Teraz spróbujmy pokaż różnicę gładka pala i szorstka pala.

Chropowata powierzchnia

Szorstkie powierzchnie, bez względu na projekt, wykonują dwie rzeczy. Podejrzewasz, że pierwszy „pilnuje” piłkę i tym samym daje jej większy efekt. To pozwoli ci albo zmniejsz zbiórki podczas twoich lotów, gangów lub usług, albo zwiększyć odbicie podczas roztrzaskania lub szczotkowania piłki podczas wibracji.

Efekty, ale nie tylko ... szorstkość na to pozwala trochę usztywnij pala, Twardsze pala przyniesie większą precyzję, która idzie w parze ze wzrostem efektów. Gracze, którzy lubią precyzję swoich ujęć, lubią skupiać się na swoich efektach.

Gładka powierzchnia

Nigdy więcej tajemnic. Gładka powierzchnia jest zatem bardziej elastyczna i pozwoli robić bardziej gwałtowne, bardziej dynamiczne ciosy.

Teraz, gdy zrozumiałeś różnicę między tymi dwoma rodzajami powierzchni i że twoje pomysły są jasne, wiedz, że marki oferują dziś szorstkie i mocne palas. Kluby czekają na ich przetestowanie!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.