Paquito Navarro po prawej stronie zagra u boku Franco Stupaczuka na resztę sezonu 2024: nie będziemy Was okłamywać, na razie wolimy zachować dużą ostrożność co do tej możliwości, o ile zainteresowani gracze nie zdecydują najpierw o rozstaniu, a następnie o przyszłej współpracy.

Bo tak, w ciągu ostatnich kilku godzin w sieci zawrzało i z pewnością przekonamy się, że pewne plotki okażą się prawdziwe, inne natomiast odejdą w zapomnienie.

Paco / Stupa: małżeństwo niemożliwe?

Jednak dla niektórych specjalistów, takich jak Stéphane Penso, „widzenie Paquito Navarro próbującego ponownie przeżyć przygodę po prawej stronie wydaje się czystą fikcją”.

Byłoby to surrealistyczne skojarzenie, gdybyśmy pamiętali, ile problemów miał Paco na prawej stronie. W 2022 roku epizod z Juanem Tello nie okazał się rozstrzygający. Paco nie ukrywał się i nawet uważał, że jest „katastrofalny na prawicy”. Wątpliwe, czy partnerzy o pozycji argentyńskiego Franco Stupaczuka byliby gotowi zamienić w tej roli prawicowego specjalistę Martina Di Nenno na Paco prądu przemiennego.

Stupa i Di Nenno nie mają złego sezonu, ale wyraźnie widzimy, że nie mogą przekroczyć tego kamienia milowego. I nie chcą już tej pozycji drugiej przynęty. Tym bardziej, że w odróżnieniu od roku ubiegłego nie udało im się jeszcze wygrać żadnej imprezy. Zatem rozdzielenie tych dwóch graczy, którzy się lubią, jest logiczne, ponieważ są konkurentami i chcą więcej.

W przypadku Lebrona i Paquito „powstała ona natychmiast po ogłoszeniu ich nowego stowarzyszenia i nie myliliśmy się” – wyjaśnia Stéphane. Szkoda, bo obaj gracze mają cechy, które mogą się uzupełniać. Ale mentalnie jest zbyt wiele różnic.

Pablo Cardona ze Stupą, zakład Penso

„Dla mnie zobaczenie Stupy z Paco po prawej stronie wydaje się niemożliwe. Stupa, to jest najważniejsze pytanie… nawet jeśli niektórzy już wysuwają takie skojarzenie. Myślę, że Stupa będzie musiał wybrać prawicowca, który ma niższą rangę od niego.

A dlaczego nie przetestować ponownie lewicy w jego odcinku z Alexem Ruizem? Wyraźnie widzę Pabla Cardonę. Jest leworęcznym, który nie ma jeszcze 20 lat, a który gra i uderza bardzo mocno. Widzieliśmy to ponownie w Bordeaux podczas jego pięknego półfinału.

Gra nie będzie spoczywać wyłącznie na barkach Stupy. Wiemy, że w przeszłości gra leworęcznym dobrze mu wychodziła. Problemem Cardony jest jego ranking. Nadal zajmuje 35. miejsce na świecie. Czy Stupa zaryzykowałaby grę z graczem o takim rankingu?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.