Paquito Navarro był pewną atrakcją Premier Padel Sewilla P2. Jeśli lokalny scena i jego partner Juan LeBron przegrał w półfinale, 35-latek, zwykle ulubieniec publiczności, był w centrum uwagi podczas zawodów w swoim rodzinnym mieście.

FIP nie omieszkało przeprowadzić wywiadu z obecnym światowym numerem 7.

Jesteś jednym z najbardziej lubianych graczy przez publiczność. Mając 35 lat, nadal dobrze się bawisz na torze, ale co sprawia ci największą przyjemność?

Konkurencja. Uwielbiam emocje i adrenalinę, które czujesz, gdy ruszasz na tor podczas turnieju. Podoba mi się to, ponieważ trudno jest porównać to uczucie z innymi okresami w życiu. Dlatego w mojej pracy najbardziej lubię rywalizację i dostarczanie ludziom rozrywki tym, co robię na boisku.

Jesteś znany z tego „gitarnego” gestu, który wykonujesz rakietą. Czy pamiętasz, kiedy zrobiłeś to po raz pierwszy?

Pamiętam to bardzo dobrze, grałem z Di Nenno. Punkty celebrował gestem przypominającym mocne napompowanie koła (przyp. red.: sławny nadmuchiwacz od Argentyńczyka), ale myślałem o gitarze, więc zacząłem grać…

GITARA PAQUITO NAVARRO

Jesteś mistrzem, ale także źródłem inspiracji dla młodszych pokoleń.

Staram się robić wszystko najlepiej jak potrafię i dawać z siebie wszystko. Kiedy przejdę na emeryturę, chciałbym, żeby mnie zapamiętano jako życzliwego człowieka, który naprawdę kochał grać, który miał kontakt z publicznością i wiedział, jak rozwijać się wraz z rozwojem sportu.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !