Powiedzieliśmy ci wczoraj nowy obwód QSI/FIP jest już rzeczywistością. Wszystkie media sportowe przekazują szczegóły tej trasy, która rozpocznie się w Doha za nieco ponad miesiąc. Agencja informacyjna Reuters poświęcił także temat przyszłości padel profesjonalne, w szczególności z interwencjami Paquito Navarro.

Dla trzeciego świata ten nowy tor to „duży krok naprzód” dla rozwoju tego sportu. Uznając pracę wykonaną przez WPT w ostatnich latach, Andaluzyjczyk zamierza w tym roku zagrać na obu torach.

„Zamierzam grać na obu torach, ponieważ chcę przestrzegać umowy z World padel Tour, ale chcemy też mieć swobodę, aby móc zarobić trochę więcej pieniędzy. Szanuję kontrakt z WPT, ale myślę, że obwód FIP/QSI jest najlepszym rozwiązaniem. Chcemy być wolni i móc grać we wszystkich turniejach, jakie tylko chcemy”.

Na razie przesłanie wydaje się jasne: zawodnicy w tym sezonie wezmą udział w obu obwodach. Zobaczymy, co będzie sankcje nałożone na nich przez WPT. Kontynuacja w następnym odcinku.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !