W środę, 18 października 2023 r., ogłosiło miasto Paryż zaproszenie do wyrażenia zainteresowania do okupacji i eksploatacji gruntów padel na parkingu naziemnym zlokalizowanym pod adresem 7-9, avenue du Président Kennedy, w 16. dzielnicy.

Przeznaczony dla ogółu społeczeństwa, ten teren padel ma działać przejściowo. Tak naprawdę ten parking naziemny zostanie przekształcony w przestrzeń zagospodarowaną i drogową już od września 2025 roku, czyli przewidywanej daty rozpoczęcia prac.

Całkowita powierzchnia działki wraz z pomieszczeniami pomocniczymi wynosi około 260 metrów kwadratowych.

W swoim podejściu do promowania działalności padel, miasto Paryż precyzuje, że za dopuszczalne będą uznawane wyłącznie projekty, których głównym celem jest rozwój tej dyscypliny sportu.

Zainteresowane osoby proszone są o przesyłanie zgłoszeń drogą elektroniczną do dnia 20 listopada 2023 r. do godziny 12:XNUMX na adres e-mail „DVD-spv-consultations.contrats@paris.fr".

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.