Roger Federer i Rafael Nadal proszą o dziką kartę, aby wziąć udział w Paris Premier Padel Major, drugi Wielki Szlem na nowym oficjalnym torze FIP, który odbędzie się w Roland Garros w dniach 11-17 lipca.

Przyznaj, że gdyby tak było, byłoby to niezwykłe dla naszego sportu! Ale trochę się dokuczamy na początku kwietnia...

A po ogłoszeniu Premier Padel i Francuskiej Federacji Tenisowej w ten weekend, w sprawie realizacji tego Majora na Stadionie Rolanda Garrosa w lipcu przyszłego roku, byliśmy „prawie” zobowiązani do opowiedzenia wam żartu primaaprilisowego na ten temat.

Ale kto wie, czym jest Prima Aprilis, może pewnego dnia stać się rzeczywistością. PamiętamyIvan Ljubicic, trener Rogera Federera, który z nami rozmawiał padel dokładnie i Zainteresowanie Szwajcarii tym sportem.

premier padel FFT roland garros

Na inauguracji pierwszego sklepu w Tennis Point w Paryżu wspomniał o tym również mistrz Hiszpanii dynamicznie rozwijający się sport, choć w tej chwili pozostaje w pełni skupiony na tenisie.

Le padel w Roland-Garros stało się już rzeczywistością dzięki inicjatywie Francuskiej Federacji Tenisowej. Od teraz stadion Roland Garros będzie gościł najlepszych graczy na świecie, którzy pojadą do Paryża na ten wielki turniej padel obwodu Premier Padel.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.