Dla wielu miłośników to turniej roku!

We współpracy z Qatar Sports Investments (QSI) i pod kierownictwem FIP, Francuska Federacja Tenisowa zorganizuje w dniach 10-17 lipca pierwszą edycję Paris Premier Padel Major na stadionie Rolanda Garrosa.

Aby uczcić to wielkie święto padel Na stadionie zostanie zainstalowanych 6 torów, w tym jeden na korcie Philippe-Chatrier. Korty 2, 3, 4 i 5 zostaną udostępnione na mecze, a numer 6 będzie przeznaczony wyłącznie na treningi.

Harmonogram turnieju

U mężczyzn

Fazy ​​kwalifikacyjne odbędą się od niedzieli 10 lipca do następnego ranka. Podczas tych meczów grupowych co najmniej 32 drużyny (w tym dwóch gości) będą walczyć o 8 biletów wstępu do stołu finałowego.

Ta ostatnia rozpocznie się w poniedziałek 11 po południu i zgromadzi łącznie 56 drużyn (44 uczestników bezpośrednich – 8 zakwalifikowanych par z puli i 4 dzikie karty). Pamiętaj też, że 8 rozstawionych par zostanie zwolnionych z pierwszej rundy.

U pań

Podczas edycji 16 zostanie zorganizowana wystawa skupiająca 2022 par kobiecych.

Brak Punto de Oro w Roland Garros

Jak na pierwszy turniej Premier Padel co miało miejsce kilka tygodni temu w Doha, organizatorzy tego Paris Premier Padel Major postanowiła kontynuować na tych samych zasadach. W ten sposób partie będą rozgrywane w trzech setach do trzech zwycięstw, z decydującą grą 6 wszędzie w trzecim secie i przewagą 40A.

Punkty i nagrody pieniężne

Wielcy zwycięzcy tego turnieju odejdą z 2 cennych punktów FIP, a 000 zostanie przyznanych finalistom. Oto jak zostaną rozdzielone punkty z pierwszej rundy kwalifikacyjnej.

Jeśli chodzi o wygrane, wśród uczestników zostanie rozdzielonych nie mniej niż 524 920 euro nagrody pieniężnej. Każdy zwycięzca tej edycji z 2022 r. otrzyma po 47 300 euro.

Jeśli nie możesz wziąć udziału w tym ważnym wydarzeniu sezonu, nadal masz rozwiązanie beIN Sports.
Rzeczywiście we Francji oficjalnym nadawcą będzie katarski kanał telewizyjny. W innych krajach SKY, ESPN, Viaplay i Supersport będą opcjami, aby zobaczyć te zawody.

Niedługo pojawią się inne informacje, takie jak nagroda pieniężna w kategorii kobiet, a także harmonogram meczów. Oczywiście będziemy Cię informować, gdy tylko dowiemy się więcej.

Znajdź wszystkie wiadomości dotyczące padel sur Padel Magazine !

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.