Poniedziałek zobowiązuje, widzów jest mniej niż niedziela na trybunach 4Padel Kolumbierów. Ale jeden z nich cieszy się i nie traci okrucha wspaniałych zapałek zapowiedź Human Padel Otwórz : José, 58 lat, z Sainte-Croix-Volvestre (Ariège). Opowiada nam o swojej nowej pasji.

„Odkryłem padel trzy lata temu jestem tutaj i to zaszczyt być tak blisko takich graczy, aby móc obserwować efekty, moc. Już jest bardzo dobrze w telewizji, ale będąc blisko, tak jak tutaj, jest naprawdę inaczej, a nawet lepiej.

„Gram dwa razy w tygodniu”

Zacząłem na padel w wieku 55 lat staram się grać dwa razy w tygodniu. Początkowo byłem baskijskim pelotistą. Ponieważ mieszkam teraz przez dwie trzecie czasu w Portugalii, nie mogę ćwiczyć peloty. Więc niektórzy odwiedzający mnie znajomi dali mi frajdę padel : Tak zacząłem i uważam ten sport za świetny. Jeszcze nie startuję, ale zaczynam organizować wewnętrzne turnieje w moim klubie.

A kiedy jestem w mojej wiosce Sainte-Croix-Volvestre, staram się nawrócić na padel gracze z lokalnego klubu tenisowego. Każdy bardzo to lubi, nawet wśród dziewcząt czy młodzieży. Następnym krokiem może być budowa chociaż jednego toru w tym klubie, byłoby idealnie. Zaletą Portugalii jest to, że wynajem ziemi jest tańszy niż tutaj. »

Jerome Arnoux Journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.