We wrzącej publiczności ognistego pojedynku Galan / Lebron i Capra / Sanchez znalazło się dwóch trzydziestolatków z Barcelony: Antton (na zdjęciu po lewej), 36 lat, Baskin z Bayonne i Matthieu, 39 lat, pochodzący z Nancy. „Jesteśmy tutaj dzięki Robinowi Hazizie [dyrektorowi turnieju], naszemu dobremu przyjacielowi, który uprzejmie nas zaprosił. Przyjechaliśmy z miłości do padel oczywiście też” – mówi Antton.

Przekwalifikowanie piłkarza

„Jestem piłkarzem na przekwalifikowaniu, znałem Robina podczas gry w piłkę nożną i to on przekazał nam zamiłowanie do padel 3 lub 4 lata temu w Barcelonie, gdzie wszyscy mieszkamy. Nadal jestem piłkarzem, ale zbliżam się do czterdziestki i stopniowo zaczynam dawać pierwszeństwo padel, bo jest super, nawet jeśli jestem bardzo skromny na swoim poziomie. »

Czy dla obojga oglądanie meczów najlepszych na świecie jest pierwszym? „Tak”, odpowiadają chórem. Antton dodaje, że „oglądanie najlepszej gry na świecie w prawdziwym życiu jest wspaniałe”, Matthieu uważa to za „spektakularne i bardzo imponujące. Już dziś rano oglądanie gry dziewczyn było świetną zabawą, ale mężczyźni są niesamowici”.

„Musisz patrzeć, jak bawią się dziewczyny”

Dla Anttona „kogoś, kto kocha… padel i chce zrozumieć, że ten sport musi oglądać dziewczyny grające, bo grają a padel człowiek… Faceci są tak utalentowani, że ćwiczą a padel 3.0, wymyślają rzeczy oszałamiające”.

Obaj wyznają, że mieli słabość do Maxiego Sancheza i Lucho Capry, ostatecznie pokonali 7/5 do 3e ustanowiony przez świat nr 1, w ten piątek. „Lebron i Galan są wielkimi faworytami”, kontynuuje Matthieu… Pierwsze dwa sety były niesamowite i pomyślałem, że Argentyńczycy mają sposób na zwycięstwo. Ale może byli trochę poniżej psychologicznego poziomu. „Kiedy było to konieczne, Galan i Lebron byli tam i nadal zadawali cios. Pozostaje światem nr 1, nie ma tajemnic. ”.

Jerome Arnoux Journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.