Publiczność wyruszyła w tę niedzielę, aby wesprzeć Francuzów o 4Padel de Colomiers, w przegrzanej atmosferze. Mało brzmiące pod koniec najbardziej oczekiwanego meczu dnia, Blanqué / Jurado przeciwko García / Bautista.

Laurette, 22 lata, z Tuluzy, przyszedł na wsparcie Bastien Blanqué na WPT Human Padel Otwórz, w towarzystwie trzech przyjaciół, z którymi w niedzielny poranek wzięła udział w imprezie biegowej.

„Przyjechałem z przyjaciółmi. Gram w tenisa, więc padel mnie też interesuje. Nie znam wszystkich zawodników, ale kocham sport, więc tu jestem. A potem wiedzieliśmy, że jest Toulousain, więc go poparliśmy. Od czasu do czasu gram padel, ale rzadziej niż w tenisie. Od września będę to robił częściej, ale tenisa zostanę. »

Laurette (druga od lewej) i jej przyjaciele są zarówno fanami sportu, jak i sportowcami.

Jérôme, 46 lat, gracz Paddle Plus Blagnac od ponad 15 lat. „Przyszedłem zobaczyć grę Bastiena, ponieważ byłem świadkiem jego pierwszych uderzeń rakietą, ponieważ grałem przeciwko niemu i jego ojcu podczas jego pierwszego turnieju. Bardzo się cieszę, że mogę tu być, zobaczyć ten program, ale jestem bardzo rozczarowany Bastienem. To było skomplikowane, już na starcie, ale niemożność lobowania z powodu braku wysokości sufitu, niemożność odzyskania piłek na zewnątrz… Te warunki gry były naprawdę frustrujące. Naprawdę lubimy 4Padel, to dla nas bardzo dobre, ale na tym poziomie to trochę wstyd. Chciałbym zobaczyć ten mecz w Carcassonne, gdzie pod sufitem jest 11 metrów.

Jérôme z Blagnac ze swoimi dziećmi Lino i Zoé
Jerome Arnoux Journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.