Jak powiedzieliśmy niedawno, francuski zespół z padel liczy w swoich szeregach wielu byłych, dobrych tenisistów. Trzeba powiedzieć, że we Francji, podobnie jak we wszystkich krajach świata poza Hiszpanią i Argentyną, ci, którzy wywodzą się z tenisa, często są najlepsi w padel. We Francji wyjątkiem od tej „reguły” jest Bastien Blanqué.

Rzeczywiście, wśród wszystkich zawodników, którzy zaczynali przygodę z tenisem, zawodnik z Tuluzy stanowił wyjątek, już od 2012 roku, kiedy to po raz pierwszy selekcjonował się do drużyny The Blues (w Meksyku). Pięciokrotny mistrz Francji, który jak sam mówi „pograł trochę w tenisa”, nie ma przeszłości niektórych swoich rodaków, jak Max Moreau czy Adrien Maigret, obaj w tenisie -4/6.

Bastien rekompensuje to w szczególności nienaganną sylwetką i grą przy szkle, która nie ma sobie równych we Francji. W czasach, w których coraz więcej młodych ludzi może zacząć padel, Blanqué pozostaje przykładem dla wszystkich, którzy nie mieli przeszłości w tenisie!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !