Mówiliśmy ci o tym kilka dni temu, harmonogram World Padel Tour jest na zewnątrz, i to aż w 14 krajach najlepsi gracze świata zrzucą walizki na zawody. I zgodnie z oczekiwaniami Mallorca Open, który miał być inauguracyjnym turniejem sezonu 2023, zakończył się zastąpiony przez Mistrza w Abu Zabi. Co gorsza dla Balearów, w tym roku na Majorce nie odbędzie się żaden turniej.

Co naprawdę się stało? Jakie są powody tego odwołania?

Otóż ​​wydawać by się mogło, że rząd Balearów i władze tzw World Padel Tour nie znalazło wspólnej płaszczyzny. Chociaż oba podmioty miały co do zasady porozumienie w sprawie organizacji tego wydarzenia, hiszpański tor zdecydowałby się nie kontynuować tego projektu ze względów finansowych.

Godna ubolewania sytuacja, jak wyjaśnili nasi koledzy z Sprostać, lokalna gazeta informująca o bieżących wydarzeniach na Balearach. Rzeczywiście, struktury gospodarzy zorganizowały się już tak, aby gościć mecze eliminacyjne, a także finałowe losowanie, a niektórzy gracze, którzy już kupili bilety lotnicze, aby przyjechać i zagrać w rozgrywkach, również byliby niezadowoleni…

Federacja Padel z Balearów również był rozczarowany: „Uważamy za godne ubolewania, że ​​nie udało się osiągnąć porozumienia między WPT a naszymi władzami i chcielibyśmy również powiedzieć, że FPIB w żaden sposób nie uczestniczyło w tej ostatecznej decyzji. W każdym razie mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli świętować wydarzenie na wysokim poziomie na naszej wyspie, ponieważ Majorka i jej fani na to zasługują”.

Aby przezwyciężyć ten spór, przywódcy tzw World Padel Tour szybko musiał znaleźć nowe rozwiązanie. I to właśnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpocznie się sezon. Krem z padel świata spotkają się w Abu Dhabi na pierwszym Master of the year i jedynym turnieju WPT w Azji w tym sezonie.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.