W ramach planu rozwoju dla padel w całej Francji, Padel Magazine miał okazję porozmawiać z Patrice Brulez, prezesem ligi Hauts de France.

Przy tej okazji omówił z nami różne tematy, nad którymi chciałby pracować w celu realizacji misji. Padel.

PM: Skąd znasz padel ?

PB: „Kilka lat temu pojechałem do Hiszpanii i wtedy po raz pierwszy mogłem zobaczyć ludzi uprawiających tę wciąż mało znaną we Francji dyscyplinę.

Jakiś czas później szukaliśmy animacji dla Francja/Szwajcaria w 2014 roku w ramach Pucharu Davisa. I jak padel właśnie wróciliśmy do Federacji i że mamy powiązania z LOSC, o których myśleliśmy, że zrobimy animację padel na głównym placu Lille.

Ten związek powstał również dzięki pewnym graczom, którzy podczas swojej kariery przeszli do Hiszpanii i grali w tym czasie pod barwami LOSC. Dlatego we współpracy z firmą z drugiej strony Pirenejów zainstalowaliśmy efemeryczne miejsce na środku Place de la République.

Dla przypomnienia, umowa, którą zawarliśmy z hiszpańską firmą, była taka, że ​​zmontuje i zainstaluje boisko, ale potem go odkupimy. Więc tak zaczęliśmy oferować padel W regionie".

Wystawa padel Puchar Davisa 2015 miejsce Republiki w Lille

„Bardzo szybko uznaliśmy to za zabawne i bardzo obiecujące, więc w 2015 roku postanowiliśmy przeznaczyć na ten nowy sport budżet w wysokości 75 000 euro. Sprowadziliśmy też na występy graczy LOSC i jednocześnie jest to pewne Lucas Pouille kto przyszedł się dowiedzieć? padel z nami. To był pierwszy raz, kiedy miał pala.”

PM: Czyli byłeś jedną z pierwszych lig, które oferowały udogodnienia finansowe dla tego zupełnie nowego sportu, o którym prawie nikt nie wiedział we Francji?

PB: „Tak, wierzę, że tak, z pewnością również z ligą Grand Est, która również zainstalowała jedną szybko, ale tak, od 2014 roku jesteśmy w stanie zaoferować padel w naszym regionie oraz tenis plażowy".

Kraina padel i tenis plażowy Hauts de France

PM: Czy możemy dziś powiedzieć, że liga Hauts de France jest jednym z pionierów pod względem padel ?

PB: „Pionier w tym sensie, że byliśmy jednymi z pierwszych, którzy zaoferowali dostęp do tego sportu, tak, ale wciąż jesteśmy daleko w tyle pod względem liczby licencjobiorców lub gruntów wybudowanych jak region Occitanie.

Można powiedzieć, że nigdy się nie spóźniliśmy. Ale możemy też powiedzieć, że maszyna początkowo miała problemy z opanowaniem, prawdopodobnie z powodu DNA graczy, którzy pozostali wierni tenisowi.

Dziś sytuacja się zmieniła i postanowiliśmy zainwestować trochę więcej. W naszym centrum w Lille możemy teraz liczyć trzy tory: jeden na zewnątrz i dwa w pomieszczeniu."

PM: Pojawiła się pomoc w wysokości 5 euro na każdy wybudowany tor, czy jest nadal aktualna?

PB: „Tak, oczywiście jest to dotacja przyznana przez Federację (FFT), którą wykorzystaliśmy wcześniej, aby rozpocząć ten projekt padel.

Z nami przy budowie naszych dwóch boisk krytych, to znaczy padel najnowocześniejsza, wysokiej jakości wykładzina, z dodatkami z drewna, oświetleniem itp., kosztowała nas 595 000 euro."

PM: A na zakończenie tej małej wymiany, czy mógłbyś nam powiedzieć, jakie będą Twoje kolejne projekty w ramach ligi Hauts de France?

PB: „Chcielibyśmy stworzyć politykę młodzieżową na wysokim szczeblu i zorganizować staże, aby zapewnić większą widoczność padel. Zorganizujemy również szkolenia dla przyszłych instruktorów w naszym centrum ligowym.”

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.