Rok padla 2018 rozpoczął się w mieszanej torbie z zamknięciem centralnym Padel Lyon, pionierski klub padla w Lyonie.

Kto lepiej niż trener reprezentacji Francji Padel, Patrick Fouquet, skomentuje nowości i spróbuje zdobyć informacje na temat składu Padel Team France 2018.

Franck Binisti - Czy zanim porozmawiamy o padlu wiadomości, szybko znajdziemy cię na ziemi?

Patrick Fouquet - cierpliwie cierpię od czasu operacji na ramieniu podczas powrotu z Mistrzostw Europy Padel.

Więc rehabilitacja dokładnie idzie dobrze, ale droga jest długa. Zadanie polegające na wysyłaniu piłek do kosza od połowy marca i stopniowe wznawianie gry w kolejnych miesiącach.

Nie spieszę się i jadę do Madrytu, aby spędzić tydzień z zespołem Jorge MARTINEZA, trenerem bliźniaków, aby zobaczyć, co się dzieje z zawodowcami, dobrymi młodymi, pracą fizyczną, rozwojem w jednym z największych klubów Hiszpania to z pewnością niewielki przejazd do SANSET (największy na świecie klub halowy).

Musimy nadal się uczyć.

Smutny początek roku?

Wiadomości z tego początku roku, to smutek, gdy CENTRAL PADEL LYON zamyka drzwi. To pokazuje, że można być bardzo profesjonalnym w swojej pracy, ale klub w dłuższej perspektywie pozostaje bardziej niż trudny, a wysokie czynsze pozostają nie do zniesienia dla zbyt małych konstrukcji, więc bądź ostrożny. Silny rozwój, który znamy we Francji, podobnie jak w Europie gdzie indziej, może sprawić, że uwierzymy, że jest łatwy do uruchomienia, ale nie z różnych powodów.

Jeśli chodzi o zespół francuski, czy pary takie jak Tison / Maigret mogą dołączyć do zespołu France, gdy tylko zakwalifikują się do świata?

Z drużynami Francji zrobiliśmy piękne mistrzostwa Europy, ogólny poziom gry był bardzo dobry, a porozumienie w zespole na szczycie. Więc nie blokuj całej tej dobrej pracy jednym pociągnięciem.

Ale zespół nie jest zamknięty, wręcz przeciwnie! A ci, którzy osiągną wyniki, mogą dołączyć do zespołu Padel Francja.

Jeśli chodzi o parę TISON / MAIGRET, puka do drzwi. Współpracujemy z Alexis Salles, kapitanem zespołu Gentlemen na wiecu z zespołem francuskich pań i panów, nieco szerszym.

Konkurencja jest coraz ważniejsza ...

Nie jest łatwo dokonywać wyborów, gdy jest tak wielu dobrych graczy. I nie będziemy narzekać. W ubiegłym roku wielu graczy osiągnęło bardzo dobre poziomy i w tym roku będzie to musiało być potwierdzenie i etapy do przejścia.

Jak zatem wybrać?

Najpierw wyniki na francuskich mistrzostwach 2018 Padel. W przypadku świata będziemy mieć taki sam system selekcji jak w zeszłym roku, a mianowicie, że drużyny finalistów 2 mistrzostw Francji będą bezpośrednio kwalifikowane. Następnie, aby zakwalifikować się, konieczne będzie zagranie przynajmniej 3 P1000 w sezonie.

U dziewcząt mamy bardzo dobre drużyny 2. To, za czym może tęsknimy, to zespół 3 na poziomie Laury i Audrey, który daje nam nadzieję na narody takie jak Portugalia. Ale wśród dziewcząt czujemy, że jest zorganizowana, nawet jeśli mamy niestety mniejszą konkurencję niż mężczyźni.

Alix Collombon i Laura Clergue grają w Hiszpanii, więc będziemy silniejsi niż w tym roku. Młodzi ludzie, którzy przybyli do zespołu Francji, zdobyli teraz doświadczenie. Dla nich, aby mogli rozwinąć to doświadczenie w tym roku.

U chłopców konfiguracja wcale nie jest taka sama. Mamy quasi-profesjonalistów i twardą bazę w zespole z Bastienem Blanqué / Johan Bergeron / Robin Haziza / Jérémy Scatena / Max Moreau. Po prostu to robią i w tym roku będzie znacznie lepiej.

Ale prawdą jest, że we Francji jest wielu graczy, którzy zasługują na dołączenie do Team France. Nasze spotkanie może pomóc nam wybrać skład zespołu Francji. Dodam, że jeśli dołączy do nas Gaby Reca, miejsca w dżentelmenach będą bardzo drogie.

Cele dla padel world 2018?

Dla drużyn Francji kurs zostanie skierowany w stronę Mondial of Paraguay pod koniec października. Mężczyźni będą musieli przejść kwalifikacje przed wyjazdem. Zasadniczo powinno iść. Wybór do kwalifikacji będzie w całości w naszych rękach i liczy się pierwszy semestr. Wtedy zobaczymy, jak rzeczy ewoluują.

Ale pamiętaj: są lata 2, przybyliśmy 11e u mężczyzn i 9e u kobiet. Mamy oczywiście nadzieję, że zrobimy to lepiej w Paragwaju.

Czy moglibyśmy zobaczyć, jak Gaby Reca jest częścią zespołu Padel Francja? W zeszłym roku niektórzy już mieli nadzieję.

Chcemy trochę współpracować z Gaby RECA, o ile to możliwe, ponieważ zgłosił się do tego ze względu na swoje kompetencje.

Ale także dlatego, że może grać z nami na Świecie, jeśli to go uszczęśliwia, jest to sposób na zintegrowanie go z zespołem.

Jak myślisz, czego brakuje Francji, by łaskotać najlepsze narody na świecie?

Kraje takie jak Portugalia mają programy i środki federalne. Ocena: Stało się silnym narodem. Przebyli długą drogę, ale jest to finansowo ciężkie.

Po naszej stronie poruszamy się powoli naszymi środkami, a następny Świat będzie naprawdę wskazówką dla naszego poziomu.

Potem chciałbym rozpocząć program dla młodych ludzi i mamy zespół z Francji, który wyśle ​​2019 na kolejną Światową Młodzież.

Wywiad Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.