Paul Daulan: „Uderzyły mnie żądania Andoniego”

Paul Daulan, główny bohater serialu W sercu padel, wspomina na wideo swoje pierwsze trzydzieści dni w Bilbao jako student akademii Padel Stuff. Ekstrakty.

Rozwijaj się zarówno jako zawodnik, jak i trener

„Pod koniec TFP miałem zamiar się przeprowadzić, pojechać na chwilę do Hiszpanii, żeby zobaczyć, co się dzieje. To tutaj jest najwięcej zawodników i tutaj jest największa perspektywa na treningi, więc chciałem tu przyjechać, aby spróbować poprawić się zarówno jako zawodnik, ale przede wszystkim jako obserwator.

Powody, które skłoniły go do przyłączenia się Padel Stuff

„Miałem kontakt z Andonim (Bardasco), który był zawodowym graczem, który trenował i grał z najlepszymi zawodnikami na świecie, więc ma tę wiedzę. Kontakt przebiegł bardzo dobrze, mówi po francusku i nie ma lepszego sposobu na komunikację niż mówienie w tym samym języku. Uważam też, że był bardzo edukacyjny. To trzy powody, które skłoniły mnie do przyjazdu do Bilbao, miasta położonego 2 godziny od Pau, dzięki czemu nie jestem zbyt daleko od rodziny i przyjaciół. To również przechyliło szalę.”

Hiszpańska kultura

„Bilbao to kraj pintxo. Tutaj jemy o 16:00, jemy o północy, podczas gdy wcześniej byłam przyzwyczajona do jedzenia o 08:00, w południe, 20:00… Wszędzie jest hałas, ale żyje i jest wspaniale. Ludzie spędzają czas w barach, restauracjach, teraz jest miło, jest gorąco, to są aspekty, które naprawdę lubię w hiszpańskim życiu.

Wyniki po miesiącu

"Dużo się nauczyłem. Najbardziej uderzyły mnie wymagania Andoniego, czy to podczas coachingu, czy też nauczania mnie, jak udzielać lekcji. Jego wymagania dotyczące ruchu, nóg, zajmowanych pozycji, rytmu... Wszystko to jest naprawdę interesujące.

Wtedy widzimy, że nic nie dzieje się przypadkowo, musimy spróbować zrozumieć, dlaczego robimy pewne rzeczy, dlaczego gramy w tym czy innym miejscu. Andoni kładzie nacisk na kontrolowanie gry, a wszystkiego tego można się nauczyć, mając solidne podstawy i stopniowo dodając narzędzia do swojej gry.

Muszę się jeszcze wiele nauczyć, ale jestem bardzo zadowolony z pierwszego miesiąca z Andoni.”

Aby zobaczyć cały film kliknij poniżej:

Publié par
Xan Tafernaberry