Regularnie przeprowadzamy wywiady z Pablo Limą i Fernando Belasteguinem. Z drugiej strony niekoniecznie znamy drugą stronę sceny. To ich żony: Paula i Cristina pomagają nam lepiej je poznać.

Czy możesz się przedstawić i jak długo znasz swojego męża?

Jestem Cristina (przyp. Red .: Hiszpan z Katalonii), żona Fernando Belasteguina. Znam go od 2004 roku, jestem żonaty od 2008 roku.

Jestem Paula Miranda (przyp. Red.: Brazylijka), żona Pablo Limy. Znam go od 2007 roku, jestem żonaty od 2009 roku.

Jak opisujesz życie swojego męża? Poza boiskiem i na korcie?

Christina (C): Jest bardzo inny poza boiskiem i na korcie padel. To dwie bardzo różne osoby. Są ludzie, którzy zastanawiają się, jak jest w domu, kiedy widzą go na korcie krzyczącego i wydającego całą tę energię. Ale w rzeczywistości jest super cichy w domu. Wszystko przyjmuje bardzo spokojnie. Wykorzystuje każdą chwilę, wykorzystuje swoje dzieci (przyp. Red .: 2 dzieci). Żyje bardzo spokojnie i nie ma nic wspólnego z tym, jak nerwowy potrafi być na korcie. Szaleje na korcie tym spojrzeniem, które ma za każdym razem na korcie ...

Paula (P): Dla Pablo jest trochę tak samo jak Bela. W domu świetnie się bawi, lubi się śmiać… lubi przebywać w domu, bawić się z psami… Jest bardzo spokojny. Kiedy jest na korcie, ma inną twarz…. jest zupełnie inny.

Cechy i wada.

C: Bela jest bardzo szczęśliwy, bardzo uważny, bardzo dba o swoją rodzinę. Jego wada: nie wie, jak powiedzieć ludziom „nie”.

P: Pablo jest bardzo lojalny, bardzo przyjacielski, jest bardzo powściągliwy i wybiórczy w swoich przyjaźniach i związkach, bardzo hojny, to wartości, które przykuły moją uwagę. I wada: uparta, ale ja też jestem, więc to nie problem.

Jak myślisz, co jest najlepszym posunięciem twojego męża?

C: lob.

P: Uwierzymy, że skopiuję, ponieważ ogólnie podoba mi się jego obrona, ale lob szczególnie dla Pabla.

Czy towarzyszysz swoim mężom w turniejach?

C: Nie W życiu rodzinnym jest to skomplikowane. W tym roku towarzyszę mu podczas WPT Monaco i kolejnego toru turniejowego i to wszystko. Kiedy nie mieliśmy dzieci, dużo mu towarzyszyłem.

P: Towarzyszyłem mu jeszcze trochę w turnieju. Ale właśnie przeprowadziliśmy się do Barcelony i ten turniej w Monako jest pierwszym, w którym jestem.

Czy grasz padel ? I twój poziom

P: Uwielbiam się bawić padel. Należę też do zespołu zwanego slam padel feminino. Biorę udział w wielu turniejach ligi katalońskiej, w których gra mi się bardzo dobrze… Mój poziom? Co za trudne pytanie…. Bronię się (przypis redaktora: bardzo dobry poziom. Paula wygrała ostatni turniej kobiet Set Club w Aix en Provence pokonując ze swoim partnerem kilku zawodniczek, które należą do najlepszych francuskich zawodniczek).

C: Nie gram dużo. Lubię grać, ale ze względu na czas i logistykę nie mam czasu na zabawę (przyp. Red .: Cristina jest dentystą).

P: Gramy razem w padel raz w tygodniu.

Mówi się, że za sukcesem mężczyzny kryje się kobieta. Co myślisz ?

C: Zgadzam się! (śmiech) To ważne, żeby w domu panowała stabilność, spokój, żeby był szczęśliwy i myślę, że Bela to ma…

P: sekret tego wyroku ma towarzyszyć, prawda? Lepiej nie być z tyłu, ale z boku. Towarzyszyć temu, że osoba żyje z twoimi zwycięstwami, że jest obecna, gdy sprawy nie idą dobrze. Bądź jak drużyna!

Co myślisz o tym zespole Bela-Pablo?

C: To bardzo dobry zespół. Jako gracze, jako ludzie, jako przyjaciele. Są na tej samej długości fali na wszystkich poziomach.

Czy Fernando zapytał Cię o opinię na temat wyboru Pabla?

C: Nie, Fernando o nic mnie nie zapytał. Ponieważ jestem dentystą, często mi mówi: „Nie przeszkadza mi twój biznes dentystyczny, więc nie przejmuj się moim biznesem dentystycznym. padel (Śmiech!). Co prawda nie znam tego sportu zbyt dobrze i dlatego nie potrafię dobrze oceniać.

A Pablo?

P: Czasami Pablo pyta mnie o zdanie, ale w tym przypadku nie, właśnie ogłosił swoją decyzję.

Jak widzisz swojego męża jako gracza za 5 lat?

P: Widzę go spokojniejszego z jeszcze większym doświadczeniem. Dziś jest młody, ma dopiero 28 lata 29, już przeżył wiele rzeczy, ale wciąż ma wiele rzeczy do życia. Jest bardzo podekscytowany, że może grać z Belą. Zawsze podziwiał go na boisku, a teraz mają okazję poznać się na zewnątrz i jest bardzo szczęśliwy.

Bela nie jest tak młody jak Pablo (przyp. Red .: Bela ma 33 lata), jak będzie za 5 lat?

C: Widzę, że zawsze dobrze się bawi. Jeśli jego ciało się utrzyma, będzie grał przez długi czas. Nadejdzie czas, kiedy będzie grał w inny sposób ...

 

Specjalne pytanie do Cristiny: w jaki sposób Bela udaje się utrzymać taką motywację na korcie po tylu latach jako numer 1 i wygrywając wszystko?

C: Ponieważ nie lubi przegrywać, jak jego syn. Jest super konkurencyjny we wszystkim, co robi! Może grać w każdą grę, ale przegrywa i nie może tego znieść… kiedy jest konkurencja, zawsze jest gotowy do walki!

Specjalne pytanie do Pauli: Jak to się stało, że Pablo miał Belę jako partnera, skoro przez lata był jego głównym przeciwnikiem? Skomplikowane, prawda?

P: Przeszło mu przez myśl, kiedy podjął decyzję o grze z Belą. To prawda, że ​​na początku tak naprawdę nie znali się jako osoby. Zaskoczyło mnie, jak szybko się połączyli / znaleźli. I widzę ich bardzo szczęśliwych, że są razem. Ponadto uważam, że są one identyczne pod względem wymogu, wymagania własnego. Widzę, że zachęcają się nawzajem, motywują się razem, mówią „vamos, vamos” i tego potrzebował.

Wywiad przeprowadzony 13 września 2015 roku w Monako podczas World Padel Tour Kristina CLEMENT dla  Padel Magazine.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.