Pablo Lima i Fernando Belasteguin są regularnie przesłuchiwani. Z drugiej strony niekoniecznie znamy drugą stronę obrazu. To ich żony: Paula i Cristina pomagają nam je lepiej poznać.

Czy możesz się przedstawić i jak długo znasz swojego męża?

Jestem Cristina (przyp. Red.: Hiszpański z Katalonii), żona Fernando Belasteguin. Znam go od 2004 i ożeniłem się od 2008.

Jestem Paula Miranda (przyp. Red.: Brazylijska) żona Pabla Limy. Znam go od 2007 i ożeniłem się od 2009.

Jak opisujesz swojego męża w życiu? Poza sądem i na boisku?

Christina (C): Jest zupełnie inny poza boiskiem i na boisku do padla. Są to bardzo różni ludzie 2. Są ludzie, którzy zastanawiają się, jak on jest w domu, kiedy widzą go na dworze krzyczącego i zużywającego całą tę energię. Ale w rzeczywistości jest bardzo cichy w domu. Wszystkie rzeczy bierze ze spokojem. Wykorzystuje każdą chwilę, wykorzystuje swoje dzieci (uwaga: dzieci 3). Żyje bardzo spokojnie i nie ma nic wspólnego z nerwową sytuacją na korcie. Szaleje na boisku z tą głową, którą ma za każdym razem na boisku ...

Paula (P): Dla Pabla to trochę jak Bela. W domu jest bardzo zabawny, lubi się śmiać ... lubi być w domu, bawić się ze swoimi psami ... Jest bardzo spokojny. Kiedy jest na korcie, ma inną twarz ... on jest bardzo inny.

Cechy i wada.

C: Bela jest bardzo szczęśliwy, bardzo uważny, jest bardzo zajęty swoją rodziną. Jego wina: nie wie, jak powiedzieć ludziom „nie”.

P: Pablo jest bardzo lojalny, bardzo przyjazny, jest bardzo powściągliwy i selektywny w swoich przyjaźniach i relacjach, a także bardzo hojny, to są wartości, które przykuły moją uwagę. I domyślnie: uparty, ale ja też, więc to nie jest problem.

Twoim zdaniem, jaki jest najlepszy strzał twojego męża?

C: lob.

P: Uwierzymy, że skopiuję, ponieważ ogólnie podoba mi się jego obrona, ale lob szczególnie dla Pabla.

Czy towarzyszysz swoim mężom w turnieju?

C: Nie W życiu rodzinnym jest to skomplikowane. W tym roku towarzyszę mu podczas WPT Monaco i kolejnego toru turniejowego i to wszystko. Kiedy nie mieliśmy dzieci, dużo mu towarzyszyłem.

P: Towarzyszyłem mu jeszcze trochę w turnieju. Ale właśnie przeprowadziliśmy się do Barcelony i ten turniej w Monako jest pierwszym, w którym jestem.

Czy jesteście graczami Padel? I twój poziom

P: Uwielbiam grać w padla. Należę również do zespołu o nazwie Slam Padel Femino. Biorę udział w wielu turniejach ligi katalońskiej, w których bawię się dobrze ... Mój poziom? Co za trudne pytanie ... Bronię się (Uwaga redaktora: Bardzo dobry poziom Paula wygrała ostatni turniej kobiecy w Set Club of Aix en Provence pokonując ze swoim partnerem kilku graczy, którzy należą do najlepszych francuskich graczy).

C: Gram niewiele. Lubię grać, ale ze względu na czas i logistykę nie mam czasu na dużo (uwaga: Cristina jest dentystką).

P: Gramy razem w padel raz w tygodniu.

Mówi się, że za sukcesem mężczyzny kryje się kobieta. Co myślisz

C: Zgadzam się! (śmiech) Ważne jest, aby w domu panowała stabilność, spokój, by był szczęśliwy i myślę, że Bela go ma ...

P: Tajemnicy tego zdania musi towarzyszyć, prawda? Lepiej nie być z tyłu, ale obok. Towarzyszyć temu, że osoba żyje ze swoimi zwycięstwami, że jest obecna, gdy wszystko idzie źle. Być jak zespół!

Co sądzisz o tym zespole Bela-Pablo?

C: To bardzo dobry zespół. Jako gracze, jako ludzie, jako przyjaciele. Są na tej samej długości fali na wszystkich poziomach.

Czy Fernando poprosił cię o opinię na temat wyboru Pabla?

C: Żaden Fernando nic mnie nie zapytał. Jako dentysta często mówi: „Nie robię twojego dentystycznego interesu, więc nie martw się o moje wiosłowe rzeczy” (śmiech!). To prawda, że ​​nie znam tego sportu zbyt dobrze i dlatego nie mogę dobrze oceniać.

A Pablo?

P: Czasami Pablo pyta mnie o zdanie, ale w tym przypadku nie, właśnie ogłosił swoją decyzję.

Jak postrzegasz swojego męża jako gracza w latach 5?

P: Widzę go spokojniejszego z jeszcze większym doświadczeniem. Dziś jest młody, ma dopiero 28 lata 29, już przeżył wiele rzeczy, ale wciąż ma wiele rzeczy do życia. Jest bardzo podekscytowany, że może grać z Belą. Zawsze podziwiał go na boisku, a teraz mają okazję poznać się na zewnątrz i jest bardzo szczęśliwy.

Bela nie jest tak młody jak Pablo (uwaga: Bela ma lata 33), jak on będzie w latach 5?

C: Widzę, że zawsze dobrze się bawi. Jeśli jego ciało się utrzyma, będzie grał przez długi czas. Nadejdzie czas, kiedy będzie grał w inny sposób ...

Specjalne pytanie dla Cristiny: jak Bela zachowuje taką motywację na boisku po tylu latach jak numer 1 i po tym, jak wygrał wszystko?

C: Ponieważ nie lubi przegrywać, jak jego syn. Jest bardzo konkurencyjny we wszystkim, co robi! Może grać w dowolną grę, ale przegrywa i nie może tego znieść ... kiedy jest konkurencja, zawsze jest gotowy do walki!

Specjalne pytanie dla Pauli: jak poszło, aby Pablo miał partnera Bela, kiedy był przez lata głównym przeciwnikiem? Skomplikowane, nie?

P: Przyszło mu do głowy, że to się stało, kiedy podjął decyzję gry z Belą. To prawda, że ​​na początku tak naprawdę nie znali się jak nikt. Zaskoczyło mnie to, jak szybko się połączyli / znaleźli. I widzę, że są bardzo szczęśliwi, że są razem. Ponadto uważam, że są one identyczne pod względem wymogu, wymogu własnego. Widzę, że zachęcają się, motywują, mówią „vamos, vamos” i tego właśnie potrzebował.

Wywiad przeprowadził 13 September 2015 w Monako podczas World Padel Tour Kristiny CLEMENT dla Padel Magazine.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.