Łupieżca Stéphane Penso bierze do ręki nową palę. W tym tygodniu jest Tecnifibre Wall Master 365. Trójkolorowa pala do gry dokładność i contrôle.

Po The Wall Breakers i ich patriotycznych kosmetykach, które nie pozostawiły wątpliwości co do narodowości firmy, Tecnifibre przedstawia na nowy sezon palas z serii Wall Master.

Marka nie przejmuje się niezliczonymi wariacjami; W katalogu znajdują się 2 modele: 375 dla szukających mocy i 365 dla tych, którzy szukają mądrości.

To właśnie ten ostatni model pozwolił nam odkryć i pogłębić, w optymalnych warunkach wczesnej jesieni.

wizualny

Tło jest czarne, logo TF w kolorze białym, te 2 połączone odcienie stały się koniecznością w modzie, dekoracji i fotografii. Diametralnie przeciwstawne, czarno-białe uosabiają jednak niezaprzeczalny uzupełniający się duet. Gdy tylko mówimy o klasycyzmie, ta para czyni cuda i narzuca samemu widokowi zakotwiczenie, które nie pozostawia nikogo obojętnym.

Oto, co dzieje się z tym pałacem, wyraźną trzeźwością o niesamowitym efekcie wizualnym. Lekki akcent błękitu i czerwieni w połączeniu z białym logo po raz kolejny przywodzi na myśl bliską marce francuską flagę.

Trochę techniki

Miałem okazję porozmawiać z Patrice Chabrel, „starszym menedżerem produktu” w Tecnifibre i nie ma wątpliwości, że marka wydaje się chcieć więcej inwestować w padel. Lepsze niż najpiękniejsze przemówienie Patrice przesłała mi kartę produktu pali, którą proponuję odkryć poniżej.


Najbardziej interesuje nas kształt (okrągły, dla większej zwrotności), waga 365 gr (złoty środek) oraz twardość gumy (o średniej twardości). Tecnifibre nie bawił się skrajnościami, a te szczegóły pokazują nam, że marka nie podjęła żadnego ryzyka pozostając w paznokciach, aby wyprodukować rakietę jak najbardziej jednorodną.

Kieruj walką i na torze

Bluffed to pierwsze słowo, które przychodzi na myśl. Nie spodziewałem się, że będę grał z tak żywą i urzekającą palą! Dynamika jest po prostu uderzająca, a zarządzanie wagą harmonijne. Równowaga nie jest do końca w rączce, dziwna jak na okrągły kształt, ale nie tracimy kontroli i zyskujemy moc, więc… zakład jest wygrany.

Środkowa pianka zapewnia wysoką wydajność i radykalny zwrot siły. Wybuchowość jest obecna tak długo, jak zdecydujemy się wysłać gulasz. Nawet gdy uderzenia są rozluźnione, uderzasz piłkę i czujesz ten nieustający i subtelny transfer energii. Z reguły ten pala wcale nie jest męczący.

Od linii bazowej

Wystarczy niewielki ruch i energia, aby wbić piłkę w zrelaksowany sposób i bez dodatkowych dolegliwości.

Salwy

Podążają za sobą bez użycia siły, rakieta zrasta się z ręką, lęk jest magiczny, z łatwością można połączyć strzały z taką samą satysfakcją i przyjemnością.

Rozbicia

Na ogół nie są to podstawowe cechy okrągłych formatów. Znajdujemy się zatem w granicach optymalnej wydajności oferowanej przez tę rakietę. Aby zrekompensować brak mocy, który sam w sobie nie jest punktem ujemnym, trzeba będzie użyć nieco więcej energii niż w przypadku palików w kształcie rombu, ponieważ główną cechą tego modelu nie są badania. wszechmoc, ale potencjalizacja innych aspektów dostępności i zabawy.

2021 Tecnifibre Wall Master 365

na zakończenie

Ten pala przejął segment rakiet, które są zabawne w grze, usunie niedoskonałości początkujących graczy i oczaruje bardziej zaawansowanych. Rekreacyjnie i ekscytująco, testowanie tej nowej formy było przyjemnością. Radość zbiorowa była jednomyślna, to rakieta o szerokim spektrum, która zachwyci 90% graczy.

Ci, którzy szukają odrobiny dodatkowej mocy, zdecydują się na Wall Master 375. Chciałbym się zmierzyć z Babolat Techniczne z tym drugim. Ponieważ jeśli kontrola i mistrzostwo nadal istnieją, nie ma wątpliwości, że ten Tecnifibre będzie jednym z flagowych modeli tego sezonu 2021.

Marka jednak cierpi z punktu widzenia wizerunku, ponieważ żaden topowy gracz nie jest kojarzony z tą salą, ale za mniej niż 155 euro stosunek jakości do ceny pozostaje zaskakujący jak na rakietę o takich osiągach.

Najbardziej

Energetyczny
Universelle
Duży „punto dulce”
Spokojny

Najmniej

Brak rozgłosu
Ograniczona moc

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.