W programie pala test autorstwa Stéphane'a PensoThe Babolat Techniczny Viper. Potężna nowa broń dla poinformowana opinia publiczna.

Trzeci test Vipera!

Babolat bawić się w coś padel taki jaki jesteś

Po możliwości przetestowania modelu Babolat Air Viper i Babolat Counter Vipernajnowsza odsłona serii Viper jest niecierpliwie wyczekiwana Techniczny, nazwa, która wiele mówi o pożądanym segmencie. Three Vipers zastąpi jedno z najsłynniejszych palas minionego sezonu, andaluzyjskiego Juana Lebróna, wciąż i zawsze wiernego marce.

Rakieta padel par excellence firmy z Lyonu stała się jednym z największych punktów odniesienia na rynku i, w dużej mierze, dzięki wyjątkowym wynikom tego, kto jest obecnie numer 2 w rankingu World Padel Tour.

Firma związana ze światem padel od wielu lat, który rozwija się wykładniczo dzięki bardzo przemyślanej polityce, w której głównym bohaterem jest produkt najwyższej jakości.

Test kondycji

Egzamin kontrolny w idealnych warunkach sezonu (grudzień), konstrukcja kryta, temperatura 7 °, nowe piłki Comp Ball Wilson.

wizualny

Jeśli chodzi o projekt, jak widać, zmienia się to drastycznie w porównaniu z modelami 2020.
Zawsze te same dominujące kolory, ale zaaranżowane w zupełnie inny sposób. Nowy Technical Viper wykorzystuje czerń, ale już nie w całości, łącząc odcienie fluoru z żółtym i czerwonym na białym pasku, gdzie nazwa Babolat jest wpisane w jego pionowość (i nie grozi ci ucieczką).

Diamentowy kształt tej pali jest podobny do tego z Viper Carbon2019 (z wyjątkiem mostu, który jest teraz otwarty), w przeciwieństwie do hybrydowych kształtów jej dwóch sióstr Counter Viper i Air Viper.

caractéristiques

► Nowa, ponadgabarytowa forma diamentowa i lekko wyważone
► Konstrukcja karbonowa wzmocniona włóknem 12k
► Rdzeń z 3 warstwami pianki Eva o różnej gęstości
► Lepsza kontrola dzięki nowemu rozmieszczeniu i wielkości otworów
► 3D Spin + na jego powierzchni, co powoduje szorstkość
► Technologia Vibrasorb System zmniejszająca ryzyko obrażeń

Bardziej szczegółowo, ta rakieta ma ramę w 100% z włókna węglowego, tkane włókno węglowe 12K, oferując mocniejszą reakcję na uderzenie dzięki deformacji węgla, a także oczywistą sztywność, która zapewni precyzja potrzebna do umieszczenia piłki w dowolnym miejscu.

Babolat wykorzystuje w swojej nowej recepturze kolejne 3 różne warstwy EVA. Zawiera piankę X-Eva, która zapewni Ci dużą dynamikę w energicznych zajęciach. Dwie warstwy zewnętrzne, gęstsze, zapewniają wybuchowość przy ekstremalnych uderzeniach, podczas gdy warstwa wewnętrzna, bardziej miękka, zapewnia większą tolerancję pala. Idealna technologia zapewniająca większą siłę uderzenia i precyzję rakiety.

Nie zapominajmy o 3 głównych innowacjach, które charakteryzują te „żmije”:

  • Holes Pattern System: przerobiony wzór otworów wokół „Sweet Spot” rakiety dla lepszego poczucia mocy i zwiększenia precyzji dzięki optymalnemu współczynnikowi penetracji powietrza.
  • 3D Spin +: ten proces obejmuje niewielką wypukłość na sicie w celu dziesięciokrotnego zwiększenia efektu i poczucia kontroli.
  • System wibracyjny: Babolat wyróżnia się zastosowaniem materiału elastomerowego związanego z grafitem znajdującym się w sercu rakiety.

Takie połączenie zapewnia idealny komfort gry, ale przede wszystkim znacznie zmniejsza ryzyko zapalenia ścięgien. Integracja System Vibrasorb, Powered by SMAC, redukuje wibracje dzięki sztywności węgla, oferując jednocześnie większy komfort gry.

Nasza pala

Waga naszego gościa to 366 gramów dla wagi 270mm. Byłem zaskoczony, ponieważ spodziewałem się kilku gramów więcej, szczególnie w przypadku diamentu zorientowanego na energiczne naprzód. Ale to całkiem dobra rzecz, więc możesz dodać więcej wagi, jeśli chcesz znaleźć idealną kombinację dla swojej gry.

Niemniej jednak równowaga w kierunku główki rakiety jest oczywista, a obsługa rakiety jest bardzo poprawna dla tej serii rakiet.

Chwyt korzystający z ulepszonej powierzchni pionowej jest niezwykle odczuwalny, ale pasek jest niestety najprostszy.

Babolat techniczny Viper

Na torze

Zgodnie z oczekiwaniami, gra defensywna jest wyzwaniem z tym pala ze względu na równowagę na prowadzeniu i mniejszy „Sweet-Spot”.
Z drugiej strony ciosy, które mieszczą się w pełnej klatce w „Punto dulce” są nagradzane uczuciem entuzjazmu i wyjątkowego dźwięku.

W sieci dokładnie w tym miejscu świeci Viper.

Nowy rdzeń, a także twarda powierzchnia z włókna węglowego 12K sprawiają, że jest bardzo czuły przy mocnym uderzeniu. Granie wolejami i wysokimi piłkami to przyjemność, a jeszcze przyjemniejsza, gdy trzeba skakać.
Ta pala jest po prostu zaprogramowana do triumfu w próbach par 3. Jak uzgodniono, deklasuje swoje dwie siostry pod względem mocy, a zwłaszcza wszystkie rakiety, które do tej pory byłem w stanie przetestować.

Technical Viper nie oferuje żadnych niespodzianek co do innych oczekiwań wobec tego typu rakiet. Chodzi o wybuchowość i siłę, umiejętność ujarzmienia i umiejętność zrozumienia. Oczywiście zajmie to kilka długich miesięcy nauki spokojnego korzystania z maszyny i tylko doświadczeni gracze będą w pełni korzystać z wydajności i uderzenia zapewnianego przez tę pale.

Wnioski

Technical jest najmniej innowacyjnym z nowych Viperów.

Jej klasyczny kształt i rozwijana przez nią surowa moc są takie same jak w wielu innych rakietach z tej kategorii. Niekoniecznie jest to zła rzecz, ponieważ jest to sprawdzona i popularna koncepcja, więc wiesz, czego się spodziewać, kupując ten pala.

Wybuchowa moc i chirurgiczna precyzja są w centrum uwagi, ku radości graczy, którzy kochają sztywność i dokładność.

To nie jest rakieta dla początkującego gracza, ponieważ wymaga dość precyzyjnych uderzeń, aby uzyskać decydujące rezultaty. Uderzenie pioruna, które zapewnia w uderzeniach i szalony entuzjazm uderzania wszystkich piłek jak „wół” sprawi, że zapomnisz, że padel to sport, w którym punkt jest budowany spokojnie, gdzie nadużycie władzy jest konieczne tylko do przytłoczenia przeciwnika i sfinalizowania punktu.

Jeśli uda Ci się wyprowadzić tę euforię, to ten pala będzie wyjątkowym modelem, który zaoferuje Ci precyzję szwajcarskiego zegarmistrza i monumentalną moc finalizowania.

+

  • Potworna moc
  • Uchwyt XXL
  • Zadziwiająca precyzja

The -

  • Dość sztywny
  • Zarezerwowane dla elity

Remerciements

Podziękowania dla Freda Bertucata (Babolat) za jego wymiany techniczne, a także Stéphanie, a zwłaszcza Vincent i Manon z agencji 187.com, bez których nic nie byłoby możliwe.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.