Pere Valdivieso to człowiek, który przyniósł padel w Australii. Padel Magazine spotkać go na Madryt podczas P1 z Premier Padel na ekskluzywny wywiad.

Praca na rzecz wykładniczego wzrostu

Lorenzo Lecci Lopez: Czy możesz się przedstawić, wyjaśnić, co sprowadziło Cię do Australii i jaka jest Twoja obecna pozycja w Australii?

Ojciec Valdivieso: „Jestem Pere Valdivieso, urodzony w Barcelonie i mieszkający od 2011 roku między Australią a Barceloną. W 2015 roku wpadłem na pomysł wprowadzenia padel w Australii, bo nie było klubu ani boiska padel. Dzięki światu Padel Klub, udało nam się założyć pierwszy klub w Sydney i na Gold Coast. W 2017 roku postanowiłem stworzyć własną firmę PADEL IN ONE, który dedykowany jest doradzaniu, budowaniu i zarządzaniu klubami sportowymi padel".

Lorenzo Lecci Lopez: Jak wygląda sytuacja padel w Australii ? Ile kortów i graczy?

Ojciec Valdivieso: „W Australii są obecnie 6 kluby padel (2 w Sydney, 2 w Perth, 1 w Gold Coast i 1 w Melbourne). Pracujemy nad otwarciem kolejnych 6 przed końcem roku, a w 2023 i 2024 wzrost będzie wykładniczy.”

ojciec Galan z Australii

Australian Open jako trampolina

Lorenzo Lecci Lopez: Jak to działa obecnie na szczeblu federalnym?

Ojciec Valdivieso: „W styczniu sformalizowaliśmy wchłonięcie federacji padel przez federację tenisową w celu silniejszego awansu i osiągnięcia szybszego wzrostu w całym kraju poprzez strukturę tenisa.”

Lorenzo Lecci Lopez: Widzieliśmy krótki metraż na Australian Open w zeszłym roku. Czy to się powtórzy w tym roku?

Ojciec Valdivieso: „To jest cel i jeśli to możliwe, włożyć trochę więcej. Pracujemy nad tym, aby Australian Open 2023 był dobrze promowany i że możemy dotrzeć do większej liczby osób."

Cel olimpijski: Brisbane 2032

Lorenzo Lecci Lopez: Luigi Carraro twierdzi, że celem jest Olimpiada w Los Angeles 2028, ale ten cel wydaje się trudny. Następną okazją będzie Brisbane 2032. Czy można sobie wyobrazić, że padel być olimpijskim po raz pierwszy w Australii?

Ojciec Valdivieso: „Wiemy, że FIP działa w tym kierunku i mamy nadzieję, że padel będzie obecny w 2028 roku, ale dla nas w Australii w nadchodzących latach będziemy walczyć o to, by australijskie instytucje wspierały padel jako sport olimpijski i w moim przypadku spełnieniem marzeń byłoby to, że w Brisbane w 2032 roku padel być olimpijczykiem po raz pierwszy”.

Lorenzo Lecci Lopez: Kiedy zaprosisz mnie na relację z wydarzenia w Australii? (Śmiech)

Ojciec Valdivieso: „Mam nadzieję, że na Australian Open będziemy mogli uzyskać jak najwięcej relacji i że ludzie tacy jak ty, którzy każdego dnia pracują nad rozwojem padel, może być obecny. Na wszelki wypadek przygotuj się!” (Śmiech)

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !