Philippe Cerfont, Prezydent Europejskiej Federacji Padel (FEPA) i nowy Prezydent Federacji Belgijskiej będzie gościem programu 100% padel w piątek 22 maja o godz. 18: LE FACE-A-FACE. Wywiad, w którym porozmawiamy o rozwoju padla, ale także o problemach instytucjonalnych.

Philippe Cerfont - początki

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, wrócimy do podróży Philippe'a Cerfonta.

Kim on jest ? jak skończył w padlu? Jaka była jego droga do zostania Prezesem FEPA?

Historia FEPA

Zanim zostaliśmy FEPA, rozmawialiśmy o EPA. Czy istnieje konkretny powód tej zmiany?

Jaka jest historia tej organizacji? Dlaczego to stworzyłeś? Jaki jest jego cel? Dlaczego nie stworzyłeś go za pomocą FIP?

FEPA: Czy jest to prowokacja dla FIP, która była już przeciwko EPA?

FEPA i FIP

FEP i FIP (Międzynarodowa Federacja Padeli) nie dogadują się. Dlaczego ? Jakie są powody, dla których te dwie instytucje poszły na wojnę? Jakie jest źródło tego konfliktu?

Świat padla przeciwko temu konfliktowi

Świat Padel chce, aby ten konflikt się zakończył, jednak w listopadzie dwie instytucje zorganizowały własne, 2 Mistrzostwa Europy Padel, jedną w Rzymie, a drugą w Lizbonie. Czy może być koniec? Czy to dobrze wpływa na obraz padla?

Co może sprawić, że obie instytucje będą współpracować, aby ze sobą współpracować?

Mówimy o dobru padla, ale „nikt nie chce rezygnować z dobra naszego sportu”, czy możemy czytać lub słyszeć w padelu. Czy nie ma ryzyka, że ​​padel straci wiarygodność, znajdując nas w takiej sytuacji?

FEPA i Francja

Jaki jest związek FEPA z Francją i FFT?

Jakie są powiązania FEPA z APT PADEL TOUR i World Padel Tour? Jeśli jutro etap APT odbędzie się w Europie, moglibyśmy zobaczyć partnera FEPA tego wydarzenia?

FIP powiedział, że zbada przypadek narodów, które nie brały udziału w mistrzostwach Europy w 2019 roku ... Czy nastąpiły dalsze działania? Jeśli odbędzie się Puchar Świata, jakie są możliwe konsekwencje dla FEPA, jak dla narodów, które nie brały udziału w Mistrzostwach Europy w Rzymie.

FEPA: Praca wykonana i do zrobienia

Czy możemy podsumować FEPA?

Jakie są kolejne terminy FEPA?

Jaka jest opinia FEPA na temat organizacji Pucharu Świata w Katarze?

pytania

Czy mamy szansę zobaczyć, jak nasze 2 międzynarodowe organy zbliżają się?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.