Padel Magazine - Philippe i Patrick Lagarrosse, odpowiednio prezes i wiceprezydent TC Bordeaux, postanowili zostać jednym z pierwszych klubów tenisowych w regionie Bordeaux, który zainwestował w boisko do padla. I przynajmniej możemy powiedzieć, że coraz więcej osób gra w padla, tutaj w Tennis Club Bordeaux, wielu klubowiczów jest zainteresowanych tym nowym zjawiskiem i to dopiero początek przygoda. Udzielili nam ekskluzywnego wywiadu, aby przedstawić nam klub, ich możliwości i ambicje.

Jak odkryłeś Padela?

Wiedzieliśmy Padela podczas podróży do Argentyny 25 lata temu.

Co skłoniło pomysł założenia tego pola tutaj w TC Bordeaux? A jak długo miałeś ten projekt?

To były już lata 3 lub 4, które postanowiliśmy umieścić, i to właśnie pomysł padla teraz na FFT, który naprawdę postanowił jeździć na torze padla.

To duży klub tenisowy, jaka jest frekwencja?

Jeden z dużych klubów 5 w Bordeaux, członkowie 700 z tysiącem graczy w ciągu roku.

Czy to nowe boisko wzbudza ciekawość tenisistów?

Tak, oczywiście, wielu menedżerów klubów przyszło zobaczyć boisko, a zawodnicy są bardzo ciekawi, aby zobaczyć i spróbować padla. Dzieci dobrze się bawią jak dorośli.

Jaki jest plan nakłonienia tenisistów?

Od marca 2015 w weekend będziemy organizować małe turnieje, a także zorganizować Padel Infinity Tour, a także animacje podczas świąt Wszystkich Świętych dla naszych członków.

Zainstalowałeś całkiem sporo ...

Założyliśmy boisko do gry w padla grupy Becker specjalizującej się w tenisie, ponieważ już zaopiekował się nami na kortach tenisowych. Pozwoliło to uniknąć posiadania kilku przedsiębiorców.

Jak to się dzieje, jeśli gracz chce grać w domu?

Jest to godzinowy wynajem 6 € z dostarczonym materiałem + 1 € za światło (gdy jest to konieczne) na osobę, tj. 24 € / osobę / godzinę.

Gracze mogą dokonać rezerwacji bezpośrednio w klubie lub w Internecie, na naszej stronie internetowej www.tcbordeaux.com, a także telefonicznie na 05.33.48.93.69

Co powiedziałbyś ludziom, żeby przyszli i odkryli padel i bawili się na twojej ziemi?

Jest to bardzo zabawny sport, który podoba się każdemu, niezależnie od tego, czy pochodzisz ze sportu rakietowego, czy nie.

Tutaj wszyscy ludzie, którzy go odkryli, chcą odtworzyć padel.

Umieściliśmy boisko tuż obok domu klubu, ponieważ było dla nas bardzo ważne, aby ludzie szybko zobaczyli ziemię, a dzięki tarasowi doceniamy spektakl, który może zaoferować padel.

Padel jest szybciej dostępny niż tenis.

Członkowie będą organizować małe kursy do wypróbowania.

Jakie masz ambicje w związku z Padelem?

Wiemy, że padel zainteresuje tenisistów i przyciągnie wielu nowych ludzi. Pozwoli to zwłaszcza członkom klubu odkryć nowy sport rakietowy, który jest naprawdę bardzo zabawny i przyjemny do grania i oglądania.

Może pomieścić więcej osób, 4 na boisku zamiast 2, a zatem zwiększy liczbę graczy i potencjalnych graczy w ciągu dnia.

A także dywersyfikację działalności klubu, ponieważ oprócz tenisa, bilarda i ping ponga oferujemy teraz zupełnie nowy kort do padla. A sekunda nadejdzie szybko, jeśli zadziała dobrze.

Padel magazine - Clément Arico

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.