Padel Magazine - Philippe i Patrick Lagarrosse, odpowiednio prezes i wiceprezes TC Bordeaux, podjęli wyzwanie bycia jednym z pierwszych klubów tenisowych w regionie Bordeaux, który zainwestował w padel. Przynajmniej możemy powiedzieć, że gra coraz więcej osób padel, tutaj w Tennis Club Bordeaux wiele osób z klubu interesuje się tym nowym zjawiskiem, a to dopiero początek przygody. Udzielili nam ekskluzywnego wywiadu, aby przedstawić nam klub, jego możliwości i ambicje.

Jak dowiedziałeś się o Padel ?

Wiedzieliśmy, że Padel podczas podróży do Argentyny 25 lat temu.

Co skłoniło nas do założenia tego pola tutaj, w TC Bordeaux? A od jak dawna masz ten projekt?

To były już lata 3 lub 4, które postanowiliśmy umieścić, i to właśnie pomysł padla teraz na FFT, który naprawdę postanowił jeździć na torze padla.

To duży klub tenisowy, jaka jest frekwencja?

Jeden z 5 głównych klubów w Bordeaux, około 700 członków z tysiącem zawodników rocznie.

 Czy ten nowy kort przyciąga ciekawość tenisistów?

Tak, oczywiście, wielu menedżerów klubów przyszło zobaczyć boisko, a zawodnicy są bardzo ciekawi, aby zobaczyć i spróbować padla. Dzieci dobrze się bawią jak dorośli.

Jaki jest plan nakłonienia tenisistów?

Od marca 2015 r. Będziemy organizować małe turnieje w weekend, a także uruchamiamy Padel Infinity Tour, a także zajęcia podczas wakacji Halloween dla naszych członków.

Zainstalowałeś całkiem sporo ...

Założyliśmy boisko do gry w padla grupy Becker specjalizującej się w tenisie, ponieważ już zaopiekował się nami na kortach tenisowych. Pozwoliło to uniknąć posiadania kilku przedsiębiorców.

Jak to działa, jeśli gracz chce dla Ciebie grać?

Jest to godzinowy wynajem w wysokości 6 € z dostarczonym materiałem + 1 € za światło (w razie potrzeby) na osobę lub 24 € / osobę / godzinę.

Gracze mogą dokonywać rezerwacji bezpośrednio w klubie lub w Internecie, na naszej stronie internetowej www.tcbordeaux.com, a także telefonicznie pod numerem 05.33.48.93.69

Co byś powiedział ludziom, którzy przyjdą i się dowiedzą padel i grać na swojej ziemi?

Jest to bardzo zabawny sport, który podoba się każdemu, niezależnie od tego, czy pochodzisz ze sportu rakietowego, czy nie.

Tutaj wszyscy, którzy go odkryli, chcą odtworzyć padel.

Umieściliśmy boisko tuż obok domu klubu, ponieważ było dla nas bardzo ważne, aby ludzie szybko zobaczyli ziemię, a dzięki tarasowi doceniamy spektakl, który może zaoferować padel.

Padel jest szybciej dostępny niż tenis.

Członkowie będą organizować małe kursy do wypróbowania.

Jakie masz ambicje? Padel ?

Wiemy, że padel zainteresuje tenisistów i przyciągnie wielu nowych ludzi. Pozwoli to zwłaszcza członkom klubu odkryć nowy sport rakietowy, który jest naprawdę bardzo zabawny i bardzo przyjemny do gry i oglądania.

Może pomieścić więcej osób, 4 na boisku zamiast 2, a zatem zwiększy liczbę graczy i potencjalnych graczy w ciągu dnia.

A także dla urozmaicenia działalności klubu, ponieważ oprócz tenisa, bilarda i ping-ponga oferujemy teraz kort tenisowy. Padel Całkiem nowy. A sekunda nadejdzie szybko, jeśli ten działa dobrze.

Padel magazine - Clément Arico

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.