W ramach planu rozwoju dla padel w całej Francji Philippe Medori, przewodniczący Ligi Korsyki, omawia politykę padel wprowadzone, aby wzmocnić padel Korsyka.

Jego historia z padel

Jako Prezes Ligi trudno było mi uciec od odkrycia tego sportu, zarządzanego przez naszą Federację. Utworzenie torów padel w naszych klubach, prywatne struktury, a także pierwsze turnieje pozwoliły mi lepiej to zrozumieć i zobaczyć, że społeczność graczy istnieje i nadal się rozwija. Gram też od czasu do czasu z kolegami i fakt grania w debla, słabszego pokonywania terenu i utrzymywania siatki to aspekty, które od razu mi się spodobały.

Philippe Medori (z prawej), po grze padel entre amis

„Dwa utwory z padel stały się centralnym punktem naszego centrum ligowego”

Le padel stał się ważnym tematem na naszych różnych spotkaniach Ligi. Oprócz ustanowienia prowizji padel, dwa utwory padel zostały zainaugurowane w zeszłym sezonie, a także P250 i pierwsze regionalne mistrzostwa w centrum ligi. Silne prośby o rezerwacje na nasze dwa tory skłaniają nas nawet do refleksji nad godzinami otwarcia naszej strony! Członkostwo jest jednomyślne, a prośby, aby inne turnieje ujrzały światło dzienne, są silne.

Te dwa tory, od czasu ich inauguracji w marcu 2021 roku, stały się prawdziwym centrum naszego ligowego centrum. Wraz z nadejściem mistrzostw drużynowych, wybrani urzędnicy i pracownicy utworzymy drużynę na mistrzostwa regionalne.

Dwa kluby w Ajaccio mają stoki narciarskie padel a prywatna struktura w Bastii jest w trakcie afiliacji. Zrobiliśmy z nią świąteczną P250, która liczyła 40 zarejestrowanych par! Na równinie wschodniej autoryzowana konstrukcja ma tor, a w Porto-Vecchio jest też jedna w prywatnej konstrukcji.

Liczba praktykujących jest trudna do oszacowania, ale liczba licencjobiorców naszej Ligi regularnie rośnie, aż do osiągnięcia historycznego rekordu z 1992 roku i padel nie jest mu obcy.

„Podwoiliśmy budżet komisji”

Naszą polityką jest rozwijanie wszystkich elementów tej nowej praktyki, ale metodycznie. Przede wszystkim szkolenie naszych nauczycieli, ponieważ nauczanie tenisa to nie to samo, co nauczanie padel nawet jeśli istnieją mosty. Wydawało nam się konieczne, aby nasi nauczyciele mogli ćwiczyć, dlatego w Ajaccio i Bastii zarezerwowane są dla nich cotygodniowe sloty, aby mogli poprawić swój poziom gry, ale także ustawić określone sytuacje edukacyjne na padel opracowany przez nasz Zespół Techniczny. Celem jest ustanowienie Federalnego Dyplomu Szkolenia Instruktorów padel w ostatnim kwartale 2022 roku.

Jednocześnie umożliwiamy regularne spotkania młodych ludzi w wieku od 13 do 18 lat oraz naszych najlepszych graczy.

Podwoiliśmy też budżet prowizji na poziomie ligowym. Zamierzamy założyć pierwsze interkluby Weteranów, Seniorów i Młodzieży i szukamy różnych pomocy finansowych, które Państwo (Narodowa Agencja Sportu) udostępnia poprzez swój lokalny projekt sprzętu sportowego. Celem jest podwojenie liczby torów i jak najlepsze ich rozprowadzenie na naszym terytorium, ale gdyby wszystkie nasze kluby mogły w końcu posiadać infrastrukturę, byłbym zachwyconym prezesem Ligi.

Silne obszary rozwoju

Utrzymujemy doskonałe relacje ze społecznością padel oraz afiliacja stadionu C5 w Bastii z jego 4 zadaszonymi torami (4 kolejne w przygotowaniu) pozwala nam na rozważenie silnych obszarów rozwoju, głównie w organizacji większych zawodów, które pozwoliłyby nam przyciągnąć najlepszych graczy francuskich. tylko struktury padel w Ajaccio, w Balagne i na dalekim południu również byłyby aktywami.

Wierzę, że ta dyscyplina, która tworzy więzi społeczne i towarzyskość, zostanie ustrukturyzowana i pozwoli naszym klubom przyciągnąć nowych praktyków.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !