Czy piłki Padel różnią się od piłek tenisowych? Na pierwszy rzut oka nie, ale szczegółowo widzimy, że mogą być siostrami, każda ma swój charakter.

Dla osoby, która nigdy nie uprawiała sportów rakietowych, piłki do padla i piłki tenisowe są dokładnie takie same. Ten sam kształt, ten sam kolor, krótko mówiąc, nic ich nie odróżnia na pierwszy rzut oka.

Ale kiedy łapiemy je i zaczynamy rozmawiać na torze lub na korcie tenisowym, zdajemy sobie sprawę z ich różnic.

Nacisk

To pierwsza różnica, którą zauważamy. Piłka tenisowa jest znacznie trudniejsza niż piłka do padla. Ta różnica ciśnień wynika z pożądanej różnicy luzu; wolniej w padelu niż w tenisie. Piłka Padel ma ciśnienie pomiędzy 4.6 i 5.2 kg dla 2.54cm2 podczas gdy piłka tenisowa, dla 2.52 cm2, obsługuje więcej niż 8kg.

la taille

Chociaż są bardzo podobne, dwie kule niekoniecznie są tego samego rozmiaru. Piłka do padla może być nieco większa niż w tenisie. W padelu kula będzie miała średnicę pomiędzy 6.35cm et 6.77cm podczas gdy w tenisie średnica będzie pomiędzy 6.35cm et 6.67cm

Waga

To trochę tak samo jak poprzednio. Ta sama minimalna waga, ale piłka Padel może być nieco cięższa z powodu wolniejszej gry 56g idzie w górę 58.5g do tenisa i 59.5g dla padla.

Odbić się

Przy odległości 2 cm dwie kule muszą oferować takie samo odbicie, gdy zostaną uwolnione z wysokości 2.54m. Mówimy o odbiciu między 135 i 147 cm. Wartość ta zmienia się w zależności od ciśnienia atmosferycznego, w zależności od tego, czy grasz w pobliżu morza czy w górach.

Kolor kulek

W tym momencie padel jest znacznie fajniejszy niż tenis. Z wyjątkiem oficjalnych zawodów, w których kulki muszą być białe lub żółte, podczas nieoficjalnych turniejów lub podczas gier ze znajomymi, możesz używać dowolnych piłek… pod warunkiem, że są one padelem .

Filc

Wykonany z tego samego materiału w obu sportach, odczucie piłki tenisowej będzie musiało być znacznie bardziej odporne niż piłki piłkarskiej, ponieważ struny rakiety „pilą” ją znacznie szybciej. W padelu piłki będą raczej „włochate” z filcem „potarganym”, co spowolni zarówno podróż piłki, jak i jej odbicie.

 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.