Sporty rakietowe są zdecydowanie modne. Pickleball, urodzony w Stanach Zjednoczonych 60 lat temu, zyskuje coraz więcej zwolenników. Skoncentruj się na tej grze, która wygląda trochę jak padel.

Pickleball został wynaleziony w 1965 roku przez amerykańskiego polityka Joela Pritcharda, ponieważ tak jest nie mogłem znaleźć kierownicy do gry, Następnie zaimprowizował grę na boisku do badmintona z opuszczoną siatką, drewnianymi rakietami i plastikowym baseballem.

Od tego czasu sport ewoluował, ustrukturyzował się i teraz ma więcej niż 3 miliony obserwujących w Stanach Zjednoczonych, Jest rozgrywany na boisku do badmintona dla dwóch lub czterech graczy, z perforowaną plastikową piłką i rakietami, które wyglądają trochę jak pierwsza paleta padla.

We Francji Federacja Pickleball France odpowiada za rozwój tego sportu. Gra się liczy Punkty 11, jak tenis stołowy. Zasady są bardzo subtelne: my łyżka i w locie (w przeciwieństwie do padla, w którym musisz pozwolić piłce odbić się), a po zakończeniu służby każda drużyna musi uderzyć piłkę z tyłu boiska, zanim będzie w stanie wykonać salwę. Wtedy salwy są dozwolone, ale nie na całej ziemi: tak jest zakaz gry w siatkówkę w obszarze najbliższym sieci, Podsumowując, możemy powiedzieć, że jest to gra, która wymaga świetne umiejętności lataniai może tak być komplementarny do padla.

Podobnie jak Padel, Pickleball jest jednym z najpopularniejszych sportów, którego doświadczył ponad 35% więcej uczestników w Stanach Zjednoczonych w 2018 roku, gdzie jest znacznie bardziej popularny niż Padel. Znacznie mniej znany w Europie, gdzie wciąż znajduje się dopiero w fazie rozwoju, może się zdarzyć, że pickleball wzrośnie podobnie jak padel.

Aby uzyskać pomysł, oto film z pikleballa rozgrywany na wysokim poziomie, spektakularny sport, który przyciąga widzów!

Kredyt wideo: Pickleball Channel

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!