Pierre Doumayron, Prezydent ligi Midi-Pyrénées i Wiceprezydent FFT odpowiedzialny za Federalne Spotkania, opowiada o swojej przygodzie w Padel oraz wzloty i upadki w swojej lidze.

Padel Magazyn - Padel eksploduje w Twojej lidze. Jak to wytłumaczysz?

Pierre Doumayron - To wcale nie było bezpieczne, ponieważ padel w naszej lidze ma swoją historię. Już w latach 90 padel odcisnął swoje piętno. Spodziewaliśmy się wiele skądinąd. Tuluza była gospodarzem mistrzostw świata w Padel i wierzono, że jest to emancypacja pobliskiego Padel. Jednak padel szybko spadł jak suflet. Więcej lub mniej projektów, więcej prawdziwych perspektyw.

Następnie, kiedy FFT postanowiło włączyć padel do swojego statutu, wzięliśmy piłkę, aby skoczyć, aby popchnąć padla, aby rozwinął się w naszej lidze i możemy dziś zobaczyć wielki impet padla w naszej lidze z wieloma projektami.

PM - Co dalej?

Mamy już kluby gotowe do wejścia na padel. Czujemy oczekiwanie i wielkie pragnienie naszych klubów tenisowych, aby również zaangażować się w kąpielisko Padel. Jak widzieliśmy, jest wielu trenujących i cieszących się inicjacjami zaplanowanymi na cały tydzień w ITF.

Oczywiście możemy oprzeć się na istniejących klubach ze Stade Toulousain, Club de l'Hers, Paddle Plus i Padel Toulouse Club.

PM - Czy liga ma jakieś specjalne wsparcie finansowe?

Nie, obecnie nie ma wsparcia finansowego dla klubów, ale możemy przekazać naszą wiedzę specjalistyczną liderom projektów. Nasza sieć jest oczywiście bardzo ważna, ustanowienie szkoleń dla osób z zaburzeniami erekcji w tej chwili rośnie wszędzie. Ponadto w Tuluzie niedawno odbyły się ciągłe szkolenia w Padel dla DE. ED są bardzo liczne i mamy duże zapotrzebowanie na więcej.

Premier - Czy ta inicjatywa podczas ITF Toulouse-Balma zostanie przedłużona?

PD - Wyniki są bardzo pozytywne, a doświadczenie z pewnością zostanie odnowione. Od wielu lat myślimy o Padel i angażujemy się coraz bardziej. Dowodem na to jest kort do padla na międzynarodowy turniej tenisowy w Tuluzie - Balma. Tenis i wiosło mają razem bardzo interesującą przyszłość, ponieważ są sportami, które się uzupełniają. Piękne dni tego nowego sportu we Francji są promienne.

Wywiad przeprowadził Franck Binisti - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.