Pierre Lamouré, założyciel Upadel Consulting, współprezes Europejskiego Stowarzyszenia Klubów padel i współorganizator Puchar Interkontynentalny padel z Dakhli, przedstawił kilka powodów, dla których Dakhla może stać się niezbędnym miastem dla padel.

Centrum szkoleniowe, wysokiej jakości struktury… koktajl, który mógłby pomóc w stworzeniu turystyki w okolicy padel na Saharze Zachodniej. Pierre Lamoure mówi nam więcej…

Dakhla, cel z wyboru

Centrum szkoleniowe umożliwiłoby w Dakhli skupić się na oczekiwaniach setek, a nawet tysięcy ludzi na całym świecie, a zwłaszcza w Europie, na całym świecie padel. Ale także do odkrycia innej kultury i odnalezienia odrobiny egzotyki.

W tym kontekście wydaje mi się, że tak Dakhla ma wszystkie umiejętności : istnieje lotnisko międzynarodowe, które wydaje mi się niezbędne, ponieważ dzięki niemu spotkania są bardziej płynne. Za to egzotycznie, bo jesteśmy w głębi Maroka. Dla każdego, kto chce odwiedzić na przykład białą wydmę lub coś innego, potencjał jest ogromny. Trzecia rzecz jest taka centrum musi być wysokiej jakości.

Padel Dakhla 2024

Zalety już obecne!

Żądania Europejczyków, kiedy przenoszą się do ośrodka szkoleniowego, są dość wysokie, jeśli chodzi o infrastrukturę, jeśli chodzi o hotele, podobnie jak catering. Dakhla ma to wszystko.

Co ważne tutaj w Dakhli jest też to, że pogoda jest ładna prawie cały czas, więc ośrodek może być otwarty przez cały rok. Jako dowód chcę wszystkiego, co dzieje się wokół kitesurfingu i windsurfingu centralnym punktem globalnej konkurencji, ale także dla rozwoju Maroka, ponieważ w tej dziedzinie dokonano inwestycji krajowych.

Praca na wyższym poziomie dla centrum jakości

Dlatego konieczne jest stworzenie infrastruktury padelz klubem, który mógłby nim być około dziesięciu sądów. Punkt drugi: jest to konieczne szkolić instruktorów którzy tu zostaną i którzy będą mogli przyjmować gości przez cały rok.

Miałem już instruktora z Maroka, Ayouba Msaafa, który jest w Casablance i który przyjechał ze mną trenować. To było osobiste posunięcie z jego strony. Całkowicie poświęcił się praktyce padel i monitorowanie. Przyjechał odebrać klucze do Malagi ze mną i dlatego nadal mu towarzyszę, a on nadal przyjeżdża do Malagi.

Ayoub Msaaf Dakhla 2024

Le padel : problem turystyczny i gospodarczy

Znajdujemy się z centrum szkoleniowym, z ludzie, którzy przyjechali z daleka. Potrzebują hotelu, restauracji i części padel. Te trzy aspekty są uwzględnione w ich pobycie. Jeśli w ciągu pięciu dni przeprowadzimy statystyki, otrzymamy ludzi, którzy są gotowy zainwestować od 800 do 1500 € na pięć dni, ze wszystkim. Są to konsekwencje, które nieuchronnie wystąpią dla miasta Dakhla.

Kiedy podróżujesz, aby odbyć staż, spotykasz dwa typy ludzi. Po pierwsze, ludzie, którzy przychodzą tylko grać padel. Potem są wszyscy inni, którzy przychodzą grać padel, ale także ciesz się miastem, zmieniaj rodzaj restauracji, dostosowuj się do różnych kultur. Jego sport-turystyka.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.