Czwarty w wyścigu o World Padel Tour dzięki świetnym występom z eliminacją kilku rozstawionych i finałem na Open 500 de Reus, para Pincho/Diestro znakomicie rozpoczął sezon. Wraz z parą Lebron i Galan, dwaj gracze z Estremadury tworzą najstarsze duety na torze. W rozmowie z naszymi kolegami z Marca, zwierzają się „baile de parejas” wśród dżentelmenów.

Separacje są połączone jak kostki domina

Kolec "Zmiany mnożą się, gdy tylko dochodzi do zerwania w duecie."

Praworęczny "Wszystko zaczęło się od stowarzyszenia Paquito-Tello, był efekt domina. Zaskoczyła mnie zmiana Alexa i Momo, Nie spodziewałem się tego, ale myślę, że to było coś, co miało się wydarzyć i miało to sens."

Kolec "Stało się to naturalne i normalne, tym bardziej bez zasad, które moim zdaniem nigdy nie będą istnieć. SJeśli masz dwie złe gry i jeden z najlepszych graczy cię sprawdza, rozdzielasz się i to wszystko. Myślę, że jeśli dobrze dogadujesz się z jednym partnerem, masz niewielką przewagę nad innymi, taka jest moja opinia”.

Praworęczny "Problem polega na normalizacji zmieniających się partnerów. Ranking odzwierciedla Twoją pozycję lub status. TO padel pozostaje sportem indywidualnym, w którym gra się w parach. To prawda, że ​​często jest to krótkotrwałe i po dwóch turniejach, przy absolutnej katastrofie, dochodzi do rozłąki... To normalne, że znajdujemy gracza, który nam odpowiada. Trzeba dać mu czas, nie mniej niż trzy, cztery miesiące. Na przykład w pierwszych pięciu turniejach nie wygraliśmy ani jednego seta i pamiętam, jak usiadłem z Mariano i powiedziałem: „Nie jesteśmy z przodu ani z tyłu. Powiedzieliśmy sobie, że musimy dać sobie jeszcze kilka turniejów, przeanalizować i przede wszystkim popracować."

Sekrety dobrego towarzystwa

Fernandez Cano Diestro WPT Cascais Open 2022

Kolec "Dobre dogadywanie się z partnerem to podstawa. Może się udać, jeśli gorzej się dogadujemy, ale myślę, że w przypadku tras i długich okresów turniejów jest to bardzo trudne. W Chile dotarliśmy do półfinału i, mówiąc realistycznie, byliśmy bardzo szczęśliwi. Ale kluczem są dni, kiedy nie jesteś zbyt szczęśliwy i bardziej przygnębiony. Posiadanie kogoś, z kim możemy dzielić te chwile i spokojnie porozmawiać, bardzo nam pomaga. W końcu mieszkasz z kimś przez trzy tygodnie, widujesz się z nim codziennie, a jeśli się nie dogadujecie, jest o wiele trudniej."

Praworęczny "Gramy razem od dawna (a znamy się dłużej). Mniej więcej wiemy, kiedy druga osoba potrzebuje przestrzeni. Z tą osobą zawsze jemy obiad, sen i kolację, ale każdy z nas ma zwykle swoje własne życie. Na przykład ja bardziej śpię, a Pincho rannym ptaszkiem. Każdy musi znaleźć czas dla siebie. Najważniejsze to być konsekwentnym i zostawić miejsce dla drugiego, który ma swoje przyzwyczajenia.".

Praworęczny "Ważne jest, aby wiedzieć, jak się dostosować, czy to do warunków, czy do partnera.".

Aby zobaczyć cały wywiad w języku hiszpańskim, jest ici.

Wincenty Gallie

Fan piłki owalnej, okrągłej, ale i sportów rakietowych, ukąsił go padel w młodości w Galicji. Vince, równie dobrze czując się przed kamerą, jak i za mikrofonem, będzie mógł wnieść swoją wizję i doświadczenie jako fan małej żółtej piłki.