Na tym drugim etapie Masters of Padel Lyonnais zakwestionowała o godz Padel Centralny Lyon (Padel club de Lyon) musieliśmy przesuwać mury, aby powitać wszystkich chętnych do walki! W ciągu 3 dni o tytuł walczyło aż 32 pary mężczyzn i 10 kobiet z Grenoble, Nicei, Cannes, Marsylii czy Perpignan. Niespodziewane zwycięstwa Pier Gauthier / Laurent Boulade i Virginie Pironneau / Géraldine Sorel świadczą o pewnym duchu zemsty!

Bardzo miłe zwycięstwa Virginie Pironneau / Géraldine Sorel

Dla kobiet bezprecedensowe, ale tak skuteczne połączenie Virginie Pironneau / Géraldine Sorel było słuszne podczas niezrównanego panowania nad wydarzeniami w lionezie francuskich mistrzów Laury Clergue / Audrey Casanova. Ale nie pokonamy takich mistrzów tak łatwo, trzeba będzie przezwyciężyć stratę pierwszego seta i poczekać na czwarty punkt meczowy podczas super tie-breaka, aby wywalczyć zwycięstwo (4-4 6-6 3-11). Nowa licencja na Padel Club de lyon, Virginie Pironneau udowadnia tym samym, że gra „u siebie” ma szczególne znaczenie nawet w Padel ! W międzyczasie Geraldine Sorel utrzymała się na dwóch porażkach w finale z tymi samymi przeciwnikami na tych torach, to było za dużo!

Podczas poprzednich rund te dwie pary będą w stanie zmierzyć cały postęp poczyniony przez lokalnych zawodników, Alix Collombon / Jessica Ginier na czele. Te ostatnie porażki tylko w półfinale mistrzów Francji po dobrej walce mają oczywiście świetlaną przyszłość w tym sporcie. Dostosowanie ich wspaniałych cech tenisowych do Padel jest nadal w toku, ale ich stowarzyszenie ma już niewielki odpowiednik w regionie. I to nie Line Meites i jej nowa partnerka Carine Vidal, pokonana o trzecie miejsce, powie coś przeciwnego!

Pier Gauthier / Laurent Boulade jako wojownik

U mężczyzn, biorąc pod uwagę gęstość płaskowyżu, zwycięzcy jednej z kur 8 kwalifikujących się do dołączenia do pierwszych nasion 8 w tabeli finałowej już byli wielkim osiągnięciem. Głównymi ofiarami pierwszej rundy są mistrzowie 2015 regionu Dauphiné, Jean Charles Colas-Roy / Alexandre Perilhon. Ten ostatni pocieszy się w niedzielę, wygrywając przy stole na 17 miejsce przeciwko Jerome'owi Xambeu / Fabienowi Lagunie.

Od 16 rundy nasiona 4 (Arnaud Taboni / Romain Dubost-Chavrier), 5 (Clément Arcangeli / Olivier Chaix) i 8 (Laurent Bériard / ArnaudChaffanjon) gryzą kurz przed ostatnim dniem zawodów.

W ćwierćfinale szczyt tabeli oferuje Pier Gauthier / Laurentowi Boulade'owi usunięcie wyraźnej porażki w finale pierwszego etapu serii turniejów 7 kilka dni wcześniej w Chassieu. Nie tracą tej okazji i przedwcześnie eliminują numer 2 z tabeli (Justin Lopes / François Authier) 9 gier do 5, a następnie dość łatwo wirują w finale. Bez uszczerbku dla dobrego występu kata Davida Miotto / Jeana Yvesa Levrata, mistrzowie Lyonu 2015 Serge Reisinger / Simon Desliens zostali wyeliminowani po słabym występie.

Na dole tabeli Pierre Etienne Morillon / Johan Bergeron unikają meczu pułapek w ćwierćfinałach z Lionelem Vinciguerrą / Sébastienem Corbelli i szanują swoją pozycję na pół w stosunku do ostatnich pozostałych zakwalifikowanych w wyścigu Bertrand Contzler / Olivier Carlier.

Finał był spektakularny i sporny, czasem nawet osiągając poziom gry rzadko spotykany w Padel Central Lyon. Wspierany przez dużą frekwencję, pierwszy zestaw jest znakomicie wygrany przez Morillon / Bergeron (6-4). W drugim Boulade / Gauthier podnoszą ton i wyrównują (6-1). Super tie-break, rodzaj head-on, jedna z fantazji dotyczących formatów gier narzuconych przez FFT, zapiera dech w piersiach. Każda para zapisze piłki meczowe, zanim gra wyląduje po południowej stronie, aby zapewnić pierwsze zwycięstwo turniejowe w Boulade / Gauthier. Dla Morillona / Bergerona po niezbędnym okresie adaptacji ten finał budzi wątpliwości, które wzbudziły zmianę strony gry.

Po zwycięstwie i porażce w finale na koncie Boulade / Gauthier zakwalifikował się do finału w październiku.

Dla wszystkich pozostałych decydujący będzie następny przystanek w klubie Rillieux od 20 maja do 19 czerwca!

Jérôme Bécasset - Padel Magazine

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.