W tym drugim etapie Padel Lyonnais Masters, który odbył się w Padel Central Lyon (Padel Club of Lyon), konieczne było przesunięcie murów, aby powitać wszystkich chętnych do walki! Podczas dni 3 nie mniej niż 32 par mężczyzn i kobiety 10 pochodziły z Grenoble, Nicei, Cannes, Marsylii lub Perpignan, którzy walczyli o tytuł. Niespodzianka wygrana przez Pier Gauthier / Laurent Boulade i Virginie Pironneau / Géraldine Sorel odzwierciedla ducha zemsty!

Bardzo miłe zwycięstwa Virginie Pironneau / Géraldine Sorel

Jeśli chodzi o kobiety, bezprecedensowe, ale bardzo skuteczne stowarzyszenie Virginie Pironneau / Géraldine Sorel zdobyło panowanie francuskich mistrzów Laury Clergue / Audrey Casanova w Lyonnais. Ale pokonanie takich mistrzów nie jest takie proste, trzeba było pokonać przegraną pierwszego seta i poczekać na 4th punkt w meczu podczas przerwy w suplemencie do zwycięstwa (4-6 6-3 11-10). Virginie Pironneau, nowo licencjonowana w Padel Club w Lyonie, udowadnia, że ​​gra „u siebie” nabiera szczególnego znaczenia nawet w Padel! Géraldine Sorel, w międzyczasie, pozostał w dwóch porażkach w finale przeciwko tym samym przeciwnikom na tych torach, to było za dużo!

W poprzednich rundach te dwie pary były w stanie zmierzyć cały postęp dokonany przez lokalnych konkurentów, Alix Collombon / Jessica Ginier. Ten ostatni tylko pokonał w półfinale mistrzów Francji po dobrej walce, ma oczywiście świetlaną przyszłość w tym sporcie. Dostosowanie ich świetnych tenisowych umiejętności do toru padel wciąż trwa, ale ich stowarzyszenie ma już niewielki odpowiednik w regionie. I to nie Line Meites i jego nowa partnerka Carine Vidal, pobita na trzecim miejscu, powie coś przeciwnego!

Pier Gauthier / Laurent Boulade jako wojownik

U mężczyzn, biorąc pod uwagę gęstość płaskowyżu, zwycięzcy jednej z kur 8 kwalifikujących się do dołączenia do pierwszych nasion 8 w tabeli finałowej już byli wielkim osiągnięciem. Głównymi ofiarami pierwszej rundy są mistrzowie 2015 regionu Dauphiné, Jean Charles Colas-Roy / Alexandre Perilhon. Ten ostatni pocieszy się w niedzielę, wygrywając przy stole na 17 miejsce przeciwko Jerome'owi Xambeu / Fabienowi Lagunie.

Od 16 rundy nasiona 4 (Arnaud Taboni / Romain Dubost-Chavrier), 5 (Clément Arcangeli / Olivier Chaix) i 8 (Laurent Bériard / ArnaudChaffanjon) gryzą kurz przed ostatnim dniem zawodów.

W ćwierćfinałach szczyt tabeli oferuje Pier Gauthier / Laurent Boulade wyeliminowanie wyraźnej porażki w finale pierwszego etapu serii turniejów 7 kilka dni wcześniej w Chassieu. Nie tracą tej okazji i przedwcześnie eliminują numer 2 z tabeli (Justin Lopes / François Authier) 9 gier do 5, a następnie dość łatwo wirują w finale. Bez uszczerbku dla dobrego występu kata Davida Miotto / Jeana Yvesa Levrata, mistrzowie Lyonu 2015 Serge Reisinger / Simon Desliens zostali wyeliminowani po słabym występie.

Na dole tabeli Pierre Etienne Morillon / Johan Bergeron unikają meczu pułapek w ćwierćfinałach z Lionelem Vinciguerrą / Sébastienem Corbelli i szanują swoją pozycję na pół w stosunku do ostatnich pozostałych zakwalifikowanych w wyścigu Bertrand Contzler / Olivier Carlier.

Finał był spektakularny i sporny, czasem nawet osiągając poziom gry rzadko spotykany w Padel Central Lyon. Wspierany przez dużą frekwencję, pierwszy zestaw jest znakomicie wygrany przez Morillon / Bergeron (6-4). W drugim Boulade / Gauthier podnoszą ton i wyrównują (6-1). Super tie-break, rodzaj head-on, jedna z fantazji dotyczących formatów gier narzuconych przez FFT, zapiera dech w piersiach. Każda para zapisze piłki meczowe, zanim gra wyląduje po południowej stronie, aby zapewnić pierwsze zwycięstwo turniejowe w Boulade / Gauthier. Dla Morillona / Bergerona po niezbędnym okresie adaptacji ten finał budzi wątpliwości, które wzbudziły zmianę strony gry.

Dzięki wygranej i porażce w finale, kwalifikacje do finałów październikowych wydają się prawie osiągnięte w Boulade / Gauthier.

Dla wszystkich innych decydujący będzie następny post na 20 maja Rillieux na 19 w czerwcu!

Jérôme Bécasset - Padel Magazine

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine, Obraźliwy we wszystkich tematach świata Padel, wraca na wiele tematów z zawsze uważnym okiem.