Tor padel włókno szklane: zwariowane czy rewolucyjne?

A co ze śladami padel włókno szklane? Czy jest to opłacalne rozwiązanie dla klubów, zawodników i instalatorów? NXPadel, włoska firma, która wdrożyła tę koncepcję, wyjaśnia, dlaczego jest to „rewolucja w dziedzinie padel".

Włókno szklane: nowy materiał w padel

Utwory padel są obecnie prawie zawsze wykonane ze stali. Ale czy to naprawdę najlepsze rozwiązanie? Tam włókno szklane czy może działać lepiej niż stal?

Analizując teren patentowany od włoskiego producenta NXPadel, można łatwo zrozumieć, dlaczego włókno szklane jest z pewnością produktem bardziej jakościowym.

Struktura rzeczywiście przedstawia obiektywne i strategiczne korzyści, które dotyczą wszystkich aktorów tego sportu: instalatorów, dyrektorów klubów i zawodników.  

Nie rdzewieje i starcza na lata

Pierwsza cecha wyróżniająca konstrukcje NXPadel jest fakt, że nie rdzewieją.

Chemicznie niemożliwe jest, aby czynniki atmosferyczne, zasolenie lub czynniki klimatyczne uszkodziły grunt i zniszczyły zarówno jego estetykę, jak i wydajność.

Struktura z włókna szklanego trwa przez długi czas dzięki brakowi korozji, ale także dzięki wyjątkowej elastyczności i sprężystości, które zwiększają bezpieczeństwo gry dla wszystkich graczy.

Większość graczy jest początkująca i nie zawsze doskonale kontroluje swoje ciało na torze. Posiadanie murawy, która pochłania uderzenia, zapewnia psychologiczne bezpieczeństwo zawodnikowi, a także jest zaletą dla klubów, które mogą podkreślać redukcję kontuzji i oferować swoim klientom innowacyjne usługi.

Lżejszy nie znaczy bardziej kruchy

„Plastikowa” rama, która jest przez to lżejsza niż gdyby była wykonana ze stali, może sprawić, że ludzie będą myśleć, że będzie przez to mniej wytrzymała.

Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna: z pewnością kratki są elastyczne, ale są wsparte na grubej i wytrzymałej strukturze.

„Pierwszy model pasa startowego padel fiberglass został sprzedany w 16 krajach (około 800 utworów). Nowa generacja gąsienic jest jeszcze bardziej wytrzymała. Udoskonaliliśmy go, aby ułatwić jego instalację i zwiększyć jego odporność na wiatr, trzęsienia ziemi i uderzenia”, wyjaśnia Luca Ceresoli, założyciel NXPadel i wynalazca konstrukcji padel en włókno szklane.

Łatwa instalacja

Te ulepszenia są rozkoszą dla techników w branży. W rzeczywistości „system szyn i klipsów” umożliwia mocowanie słupków, belek i krat w bardzo krótkim czasie i praktycznie bez użycia śrub.

„Możesz to lubić lub nie, ale nikt nie może tego powiedzieć nasza Ziemia nie ma obiektywnych zalet i unikalnych cech. ziemie padel wykonane ze stali spełniają swoje zadanie, ponieważ tak powstają od 30 lat. Ze strukturami w włókno szklane, tor nie jest już „ogrodzeniem”. Nasze struktury mają wartość dodaną, która sprawia, że ​​wrażenia z gry są doskonałe i maksymalnie upraszczają zarządzanie” – dodaje CEO Nicola Ceresoli.

Publié par
Franck Binisti