Padel Magazine - Co za historia ! Sanyo Gutiérrez i Maxi Sánchez zdołali wywalczyć swój pierwszy tytuł w Walencji World Padel Tour po wyrównanych meczach, a zwłaszcza po pokonaniu drugiego miejsca na świecie w półfinale.

Valencia International Open zakończyła się świetnym finałem, ale Miguel Lamperti i Maxi Grabiel logicznie stracili 6 / 3, 7 / 5 i 6 / 4.

Jednak na papierze możemy się spodziewać dopasowania w zestawach 5, więc poziomy wydawały się bliskie.

Gdybyśmy musieli się cofnąć, oczywistym jest, że kluczowym meczem jest ten słynny półfinał pomiędzy Sanyo / Maxi i Juani Mieres / Pablo Lima. Świat numer 2 zawsze wygrywał do tego czasu… Stąd ta miła niespodzianka.

Była więc ogromna szansa dla najmłodszych z najlepszych na świecie par 10, aby przekształcić test w zwycięstwo w tym finale. W tym momencie byli idealni, pozostawiając tylko okruchy w Lamperti - Grabiel.

Chociaż finały WPT są teraz w 3 zwycięskich setach, możemy mieć nadzieję na przetrwanie przeciwnika. Każdy set był stosunkowo ciasny, ale Sanyo i Maxi zdecydowali się wygrać szybko i dobrze. Misja zakończona sukcesem!

Pierwszy zestaw został ukończony w zaledwie 31 minut. Pojedyncza przerwa wystarczy w szóstej grze, aby sprawdzić poprawność zestawu 6 / 3.

Drugi set był z pewnością najbardziej ekscytujący z całej trójki, ale Miguel y Maxi przegapił kilka kluczowych momentów, w których mogli coś zmienić. Prowadzili do 4-1 na tablicy wyników; ten 2e wydawało się, że zestaw im idzie dobrze. Ale proszę bardzo… przy 5/3 Lamperti traci serwis. Sanyo i Maxi nie przegrywają już gry, wygrywając następujące 4 gry… 7/5 to wynik 2e ustawiony.

3e zestaw wykonany szeroko i przyczyna dla 4e globalny, ponieważ wiodący 3 / 0 w 3e trudno było ustalić, jak Miguel y Maxi może wrócić.

Maxi Sánchez był szczególnie silny, z niewielkimi błędami i wydajnością, co pozwala nam wierzyć, że ta para może w przyszłym roku, a nawet mistrz, który szybko się zbliża, postawi bałagan na szczycie światowej hierarchii ...