Skoncentruj się na akompaniamencie i wsparciu FFT z klubami z QUALISPORT.

Zarówno po stronie producentów, jak i federacji zgadzamy się podkreślać, że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim dobry projekt. Posiadanie ziemi, zebranie niezbędnych funduszy, posiadanie partnerów, posiadanie niezbędnych umiejętności, dobry program rozrywkowy to kluczowe elementy, które należy połączyć, aby uniknąć rozczarowania.

Oto wyciąg z QUALISPORT.

Wsparcie FFT

Od wielu lat Francuska Federacja Tenisowa wspiera swoje kluby. To wsparcie jest rozszerzone na Padel. Jeśli chodzi o wymiar sprzętowy, materializuje się on przed projektami poprzez wsparcie techniczne, a także pomoc finansową przyznaną aktom wspieranym przez ligi regionalne i komisje resortowe.

Czy kwalifikują się projekty dotyczące budowy kortów tenisowych? Padel jak również przestrzenie mieszkalne. Maksymalna pomoc finansowa jest ograniczona do 20% kwoty projektu w ramach limitu 75 000 euro. Federacja przeznacza na te pomoce i akta 5 mln euro własnych środków Padel stanowią od 15 do 20% przyznanej pomocy.

Plan „5000 boisk sportowych”

Plan „5 boisk sportowych” promowany przez państwo za pośrednictwem Narodowej Agencji Sportu powinien przyspieszyć tworzenie Padel. W ramach tego planu, obdarzonego 200 mln euro (w tym 100 mln od 2022 r.), państwo będzie mogło sfinansować do 80% kosztów we Francji kontynentalnej (100% we Francji zamorskiej) instalacji realizowanych przez lokalne stowarzyszenia i społeczności. Ambicją Federacji jest wsparcie utworzenia w ramach tego planu 500 dodatkowych sądów.

Aby uzyskać bardziej kompletne referencje, zapoznaj się z niezwykłymi „specyfikacjami federalnymi Francuskiej Federacji Tenisowej, do pobrania z federalnej strony internetowej

Przed COVID…

Przed pandemią Covida średni koszt struktury padel wyniosło 30 000 euro bez podatku. Policz 60 000 € bez VAT za konstrukcję i tor (fundament i powierzchnia do gry).

Jeśli wygląda jak stadion miejski (nawierzchnia, sztywne otoczenie itp.), boisko do piłki nożnej padel ani jeden. Praktyka wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu (rakieta, piłka) i zdobycia minimum know-how.

Szklane ściany, kraty, ziemia i siatka muszą być chronione przed przepychaniem, niewłaściwym użytkowaniem, wrogimi działaniami. Te powody sprawiają, że ziemie padel nie mogą być otwarte dla swobodnego dostępu i wymagają stałej animacji i nadzoru


logo sportuWięcej informacji o QUALISPORT:

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.