Pour la première fois, pas moins de 8 joueurs professionnels ont fait le déplacement pour prendre part aux MASTERS US de Padel!

Na czele Fede Quiles (nr 9 na całym świecie) był obecny, aby promować ten sport, który zna niespotykany boom po drugiej stronie Atlantyku. Nawet francuski 1 Jeremy Scatena pozytywnie zareagował na zaproszenie Nallé Grinda do wspierania amerykańskiego gracza Seana Posnera. Niestety ta francusko-amerykańska para spadła z pierwszego okrążenia, ale wyzdrowiała, osiągając finał pocieszenia.

Drugi Francuz w tabeli i obecnie numer 1 w amerykańskiej tabeli Nallé Grinda wspiął się do finału ze swoim amerykańskim partnerem Wayne'em Boichem. Nie bez trudności, ponieważ musieli walczyć ciężko z 7 / 6-7 / 6, aby wyeliminować rozstawionego 1 Adriana Beltramino i Damiana Dieza (ARG) w kwartale, a następnie argentyńską parę „Toto” Calniggia (świat nr 40) i Facundo 12-10 na przełomie 3e zapisując piłki meczowe 2!

W drugim półfinale Pipo Gonzalez i „Gata” Briner (wcześniej 2 Argentyńczyk) zasiedli 1 z łatwością zakwalifikowali się z tej okazji kosztem Pablo Corominas i Dani Homedes z Katalonii.

Finał wyglądał obiecująco między niepokonaną parą na swojej ziemi a faworytami z Argentyny. Publiczność przybyła wielu w ciągu dni 4 miała prawo do zaciętej walki między parami 2 w odwrotnym stylu.

Z jednej strony regularność i nauka gry dla Argentyńczyków, z drugiej agresywna agresywność i moc francusko-amerykańskich „bliźniaczych wież” 2. Bardzo szybko starali się wykorzystać warunki panujące w pomieszczeniu, aby spieszyć sieć przy najmniejszej okazji i prawie udało im się to w pierwszym secie, ponieważ mieli piłkę ustawioną 1, zanim mały cios partii sprawił, że stracili set na piłka wpuszczona. Rozegrano również drugi set, ale ostatecznie poddali się z przerwą w finałowej grze 7 / 6-6 / 4 dla Gonzalez-Briner. Pierwsza porażka roku dla Nallé Grinda na amerykańskim torze, ale bez przerw w stosunku do tak twardych przeciwników.

Zwycięzca Nallé-Boish Masters Padel Miami

Pamiętaj, że następny etap odbędzie się tuż po Mistrzostwach Świata w Palma de Mallorque. Od 7 do listopada 9 w Houston w Teksasie, ten turniej będzie drugim i ostatnim turniejem sankcjonowanym przez FIP, dzięki czemu zdobędziesz punkty w światowych rankingach. Obiecuje to obecność wielu międzynarodowych graczy, w tym całej reprezentacji Meksyku, a także reprezentacji Kanady.

Zespół Padel Magazyn

Od redakcji: Artykuł wyprodukowany wspólnie z francuskim zespołem Nallé Grinda i Jérémy Scatena

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.