Po raz pierwszy nie mniej niż 8 profesjonalnych graczy wyjechało, by wziąć udział w US MASTERS of Padel!

Na czele kolejki obecny był Fede Quiles (numer 9 na świecie), aby promować ten sport, który przeżywa bezprecedensowy rozkwit po drugiej stronie Atlantyku. Nawet francuski numer 1 Jeremy Scatena pozytywnie zareagował na zaproszenie Nallé Grinda do wsparcia amerykańskiego gracza Seana Posnera. Niestety, ta francusko-amerykańska para spadła w pierwszej rundzie, ale doszła do finału pocieszenia.

Drugi Francuz w tabeli i obecny numer 1 w amerykańskim rankingu, Nallé Grinda, awansował do finału ze swoim partnerem, US Waynem Boichem. Nie bez trudności, ponieważ musieli ciężko walczyć 7 / 6-7 / 6, aby wyeliminować nasiona nr 1 Adrian Beltramino i Damian Diez (ARG) w kwarcie, a następnie para Argentyny „Toto” Calniggia (nr 40 na świecie) i Facundo 12-10 w tie-breaku z 3e zapisując piłki meczowe 2!

W drugim półfinale Pipo Gonzalez i „Gata” Briner (wcześniej 2 Argentyńczyk) zasiedli 1 z łatwością zakwalifikowali się z tej okazji kosztem Pablo Corominas i Dani Homedes z Katalonii.

Finał zapowiadał się kusząco pomiędzy niepokonaną parą na własnym terenie a ulubionymi argentyńskimi zawodowcami. Publiczność przybyła w dużych ilościach przez 4 dni miała prawo do zaciętej walki między 2 parami w całkowicie odmiennym stylu.

Z jednej strony regularność i nauka gry dla Argentyńczyków, z drugiej ofensywna agresywność i siła dwóch francusko-amerykańskich „bliźniaczych wież”. Próbowali wykorzystać ekstremalnie szybkie warunki wewnętrzne, aby rzucić się do siatki przy najmniejszej okazji i prawie im się to udało w pierwszym secie, ponieważ mieli 2 seta, zanim mały zwrot losu sprawił, że stracili seta na piłka niech. Drugi set również został zakwestionowany, ale ostatecznie oddali broń z przerwą w finale 1 / 7-6 / 6 dla Gonzaleza-Brinera. Pierwsza w tym roku porażka Nallé Grinda na torze w USA, ale bez przewinienia w obliczu tak trudnych przeciwników.

Zwróć uwagę, że następny etap odbędzie się tuż po mistrzostwach świata w Palma de Mallorca. Od 7 do 9 listopada w Houston w Teksasie turniej ten będzie drugim i ostatnim turniejem sankcjonowanym przez FIP i tym samym zdobywającym punkty w światowych rankingach. To obiecuje obecność wielu międzynarodowych graczy, w tym całej reprezentacji Meksyku, a także Kanady.

Zespół Padel Magazine

Uwaga redaktora: Artykuł wyprodukowany we współpracy z francuskim zespołem Nallé Grinda i Jérémy Scatena

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.