Chociaż sezon profesjonalnego toru 4e, World Padel Tour (WPT) zbliża się do końca, fani padla cieszą się i wkrótce otrzymają prezenty!

Gwiazdy obwodu zostaną ponownie połączone w Madrycie od 14 do 18 w grudniu. Najlepsze pary męskie 8 i najlepsze pary kobiece 6 roku będą próbowały zdobyć tytuł MASTER World Padel Tour 2016.

Jeśli na poziomie sportowym Fernando Belasteguin i Pablo Lima królują na profesjonalnym torze i prawie nic nie pozostawiają pozostałym parom z 12 wygranymi turniejami z 15 możliwych (!!!), miniony sezon był również synonimem odnowienia nowe pary, które się wyłaniają i młodzi gracze, którzy teraz wydają się być w stanie niepokoić „starą gwardię” padel.

Zwycięzca rekonwalescencji tytułu 2015

Ten Mistrz będzie w tym roku trochę wyjątkowy, ponieważ gracze 4 będą nieobecni przez większość stron turniejów na świecie. Wystarczająco rzadko, aby to zgłosić. Zwłaszcza, że ​​dla niektórych graczy brakuje ikony w padelu. Nieobecni gracze: gracze F. Stupaczuk, A. Silingo, R. Moyano i JM Diaz.

Aby zrekompensować te nieobecności na szczycie, 3 pary eksperymentalne zostaną ustawione, a 1 para tymczasowa będzie walczyć o tytuł kobiet.

Top 4 Wpt

Bez nich tor nie zawróciłby, ich obecność na Mistrzowskim Finale jest oczywista, oto nie można pominąć trasy Pucharu Świata.

Bela - Lima brakuje przymiotników tak bardzo, że ich dominacja jest bez udziału. Wygrywają wszystko, a może nawet czasem zbyt łatwo.

Sanyo - Paquito uosabiał potencjalne zagrożenie ze strony „kanibali”, ale Moc ostatecznie była po ich stronie. W drugim z turniejów sezonu 2 wygranych (jeden z nich z powodu kontuzji Limy / Bela) i 2 finałach, Paquito i Sanyo szukają sposobu na zaznaczenie toru swojego odcisku.

Matias Diaz - potrójny zwycięzca imprezy Maxi Sanchez: finały regularne i półfinały, ich koniec sezonu sugeruje dobry wynik w tym finałowym turnieju (zwycięstwo w Mendozie Open w Argentynie, 5 finały i 3 ½ sporne).

W swoich półfinałach 11 Miguel Lamperti - Juani Mieres również szuka małego „plus” prowadzącego do ostatecznego sukcesu. Koneserzy zauważą, że wolne warunki gry nie sprzyjają grze tej pary, co jest odejściem od roztrzaskania Lampertiego.

Uwaga dla osób postronnych

Z pozostałych par 4, tymczasowe pary 3 rywalizują o tego Mistrza:

Tito Allemandi - Alejandro Ruiz, „bestia” A. Silingo kontuzjowany podczas turnieju w San Sebastian, młody i utalentowany Alejandro Ruiz (1994) będzie tam, aby potwierdzić: zwycięstwo i finał w Challengerze, 1/2 i ¼ z Nerone in Open . Czy może być lepsza nagroda niż możliwość rywalizacji o finałowego mistrza w towarzystwie pierwszej dziesiątki przyzwyczajonej do wielkich imprez?

Cristian Gutierrez - Maxi Grabiel: kochanie publiczności w Madrycie niedostępne (JMD), Cristian Gutierrez zapewnia usługi Maxi Grabielowi, finalistowi Mistrzowi 2015, również dotkniętemu brakiem dwumianowego Ramiro Moyano. Wyzwanie zapowiada się ciężko dla utalentowanego Cristiana, który doznał kontuzji pod koniec sezonu.

Pod nieobecność młodego cudownego F. Stupaczuka (1996) Marcelo Jardim łączy się z Luciano Caprą, który świecił na torze pretendenta (zwycięstwo 2 ½ 1). Jardim będzie ewoluował po lewej stronie, po dobrym sezonie z prawą stroną „Stupy” (półfinał 1, kwartał 5).

Lahoz-Santana to hiszpańska para 100% turnieju. Jedyny poza tym. Będzie musiała liczyć na Lahoz wielkich nocy i zwykłą Santanę, aby mieć nadzieję, że coś zrobi podczas Mistrza. Tylko półfinał w turnieju Mendoza i porażka 7 razy w finałach 8e.

Pary żeńskie 6 mistrza 2016:

Marta Marrero / Alejandra Salazar zakończyła sezon na pierwszym miejscu na świecie z 9 finałami i 7 tytułami.

Mapi Majo / Sanchez Alayeto przybywają na 2 pozycję. Wzloty i upadki. W drugiej połowie roku pokona kilka razy światowe numery.

Patricia Llaguno - Elisabet Amatriain, para wciąż tam, ale poniżej dwóch pierwszych par na świecie. Chyba że to wyczyn, źle widzimy finał.

Carolina Navarro - Cecilia Reiter. Jeśli połączenie i magia działają, dlaczego nie ... Bardziej nieprzewidywalne.

Gemma Triay - Lucia Sainz stara się ugruntować swoją pozycję wśród najlepszych par kobiet 3.

Marta Ortega - Alba Galan to para zreformowana na tę okazję.

Buzz Padel Buzz 

  • W przypadku zwycięstwa w Mistrzu, Sanyo wyrównałby zwycięstwa 3 swojego byłego towarzysza Maxi Sancheza.
  • Mężczyzna rezerwowy składać się będzie z kobiet Gonzalo Diaz i Pablo Lijo, Cata Tenorio Victoria Iglesias.
  • Po latach panowania 15 na planecie Padel, miejsce F. Belasteguin zostanie zainaugurowane w jego rodzinnej wiosce.
  • Piątek 16 Grudzień, koncert rockowy z Marlon Live z pawilonu.
  • Podczas tego wydarzenia Wpt zapewnia bezpłatną opiekę dzienną dla dzieci.

Połącz się!

  • https://twitter.com/WorldPadelTour
  • https://twitter.com/WorldPadelTour/status/807180341517631488
  • #WPTMasterFinal # LlámameMaestro # LlámameMaestra

Jean-Marc Hérard - Padel Buzz

Jean-Marc Herard

Jean-Marc Herard jest kronikarzem Padel Magazine międzynarodowo. Barcelona oferuje nam bardziej międzynarodową wizję padel w tym jego kronikę Padel Brzęczeć. JMH jest skanerem padel Świat.