Le padel profesjonalista stopniowo dojrzewa do tego stopnia, że ​​– jak powiedzieliśmy wcześniej – rzeczywiście tak jest coraz trudniej weteranom nadal odgrywać wiodące role.

A ponieważ sport staje się coraz bardziej dojrzały, zauważamy również, że bardzo młodzi ludzie niekoniecznie mają już tak dużo miejsca, jak kilka lat temu. Pamiętajcie, że Bela czy Mati Diaz byli już zawodowymi graczami w wieku 16 lat. Inna epoka...

Dziś w światowych rankingach Padelwśród mężczyzn jest tylko trzech zawodników w wieku do 18 lat: David Gala (17 lat), Guillermo Collado (18 lat) i Tino Libaak (18 lat).

Z kolei wśród dziewcząt nie brakuje młodych zawodniczek, gdyż te w wieku do 18 lat stanowią 11% zawodniczek w pierwszej setce! Mamy: Andrea Ustero (100 lat), Agueda Perez (16 lat), Alejandra Alonso (16 lat), Claudia Fernandez (17 lat), Noemi Aguilar (17 lat), Maria Castañera (17 lat) , Lucia Peralta (17 lat), Claudia Jensen (17 lat), Letizia Manquillo (18 lat), Marta Arellano (18 lat), Ana Dominguez (18 lat).

Wyraźnie widać, że obecnie młodym zawodniczkom łatwiej jest wyrobić sobie markę niż ich kolegom, szczególnie ze względu na mniejszą konkurencję, a gra kobiet wymaga mniejszej mocy. W rzeczywistości chłopcy często muszą poczekać do 22 lub 23 roku życia, zanim będą mogli w pełni wykorzystać swoje zasoby fizyczne. Spostrzeżenie, którego być może nie podzielają wpływowi Leo Augsburger i Pablo Cardona, obaj mający 19 lat…

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !