Cały czas słyszymy na skraju stoku, jak trenerzy nakazują swoim zawodnikom szczypce ich nogi. Ale dlaczego ta uwaga jest ważna dla twojej gry?

Zgięcie nóg obniży środek ciężkości. Będąc bliżej ziemi, szybciej ustawiamy się w stosunku do piłki. Pojedziemy szybciej i lepiej się ustawimy.

Będąc w półzgięciu kolan będziemy w lepszej pozycji, aby nadać piłce prędkość. Będziemy bardziej stabilni i zakotwiczeni na naszych podporach, co ułatwi wykonanie naszych strzałów.

flex lobe maxi sanchez

Dodatkowo, gdy jesteśmy z tyłu kortu, broniąc się, będąc nisko na nogach, łatwiej jest wykonać wszystkie wymagane przez nasz sport obroty.

Nisko na nogach pomoże nam nasza technika. Słowo „technika” obejmuje nie tylko to, co dotyczy ręki. Do tego pasuje również wszystko, co dotyczy ruchów nóg i stóp.

Rzeczywiście, to, nad czym należy popracować przed umieszczeniem ręki. Możesz mieć najlepszą rękę na świecie, jeśli nie wiesz, jak umieścić, niewiele to pomoże.

Jeśli chcesz dobrze grać, być we właściwym miejscu we właściwym czasie, dobrze ustawionym w stosunku do piłki, to twoja ręka zrobi resztę.

Źródło: Padel Barcelona

Alexis Dutour

Alexis Dutour jest pasjonatem padel. Dzięki szkoleniu z komunikacji i marketingu oddaje swoje umiejętności w służbie padel aby zaoferować nam artykuły, które są zawsze bardzo interesujące.