Porozmawiajmy zespół dzisiaj z bardzo ważnym aspektem do padel : wiedzieć jak się poruszać razem dla okładka maksymalnieespace na piste.

Skupmy się na wyjazdy adoptować nie wtedy, kiedy grasz, ale wręcz przeciwnie, kiedy nie grasz. Chodzi o to, aby towarzyszyć partnerowi, abyś nie znalazł się w niekomfortowej sytuacji przy następnym strzale, ale wręcz przeciwnie, abyś był gotowy do kontrowania lub zakończenia punktu.

Podstawa taktyczna

To z pewnością podstawa, aby móc towarzyszyć partnerowi. Jeśli gra tak, jak uważa za stosowne, bez właściwej i taktycznie czystej orientacji w grze, bez względu na to, jak bardzo starasz się mu towarzyszyć, przez większość czasu będziesz po złej stronie. Więc przede wszystkim graj w nie prawidłowe obszary co pozwoli ci uniknąć narażania zespołu na kłopoty. Ale to inny temat.

Na dole toru

Najpierw porozmawiajmy o szerokości. Powiedz sobie, że przestrzeń między tobą a twoim partnerem powinna być zawsze taka sama. Więc jeśli jest blisko bocznego okna, będziesz musiał zbliżyć się do T. I odwrotnie, jeśli jest bliżej T, podążysz bardziej w stronę bocznego okna.

Co się stanie, jeśli twój partner będzie musiał bronić się blisko tylnego okna lub w rogu? Jeśli również się cofniesz, pozwolisz przeciwnikom zagrać szeroką gamę uderzeń: amortyzację, potężną salwę lub uderzenie, piłki do siatki, krótko mówiąc, piłki, które będą daleko od tylnej szyby. Tak więc jako dobry partner będziesz musiał być gotowy, wysuwając się nieco przed linię serwisową. Dlatego nie jesteś już na tej samej wysokości co twój partner, ale przed nim.

Wspinaczki do sieci

Można je wykonać po lobie, po poddaniu presji forhendem lub bekhendem, ale także i przede wszystkim po opuszczeniu okienka. Musisz towarzyszyć swojemu partnerowi, dając mu przewagę. Oznacza to, że to on rozpoczyna kontratak, więc jest z przodu, a ty towarzyszysz mu, aby wywrzeć presję, ale także wrócić do obrony, jeśli to konieczne. Logika podpowiadałaby, że pierwszy wolej trafia do twojego partnera, ponieważ pomyślał o swoim podbiciu za niego, więc jesteś wsparciem, aby nie został sam z niewygodnym pierwszym uderzeniem do siatki.

Powraca na dno

Będziemy mówić głównie o lob. Po tym, jak twoi przeciwnicy lobują twojego partnera, nie możesz stać w miejscu przy siatce, ponieważ nie wiesz, jaki uderzy. Lob, A bajada, proste wyjście z okna... i przede wszystkim nie wiadomo, czy ma zamiar wrócić do sieci, czy nie. Towarzysz mu więc, ale do samej linii, abyś mógł przekazać mu pozycję przeciwników, w razie potrzeby wrócić do obrony i towarzyszyć mu do przodu, jeśli zdecyduje się ponownie wywierać presję.

Salwy 

Będziemy tu mówić tylko o ruchach bocznych, ponieważ akompaniament w kierunku siatki lub ruch nieco za siatką będzie wykonywany raczej indywidualnie. 

Pierwszą rzeczą byłoby, podobnie jak w obronie, wypełnienie wolnej przestrzeni, zbliżając się do środka, gdy partner musi zagrać piłkę, rozciągając się blisko szyby.

Drugą rzeczą byłoby ustawienie się zgodnie ze strefą, w której gra twój partner. Piłka w środku, nie martw się, jeśli zagra wzdłuż linii, przybędziesz, aby osłonić środek, a jeśli zagra po przekątnej, zasłonisz wzdłuż linii.

Dlatego początkujący gracze są proszeni o rozgrywanie prostych stref, często po przekątnej lub w środku, aby uniknąć otwarcia toru z powodu partnera, który nie podąża.

Poruszanie się w parach jest bardzo ważne zarówno w obronie, jak iw ataku, aby dobrze zorganizować punkt. Im bardziej wzrasta szybkość gry i poziom gry, tym bardziej musisz poprawić swoją wizję, swoje pozycje, aby jak najlepiej wspierać swojego partnera. Pamiętaj, że nie wszyscy jesteśmy graczami na wysokim poziomie i otwarcie toru, zarówno w ataku, jak iw obronie, może mieć poważne konsekwencje, jeśli nasz partner nie nadąży za nami. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.