Grasz regularnie w Padel, ale czujesz, że trudno ci się utrzymać, gdy tylko tempo się zwiększy. Trening podstawowej wytrzymałości może być bardzo korzystny.

Kiedy zaczynasz padel i nie masz historii sportów rakietowych, punkty nie zawsze trwają bardzo długo, a ty nie nie spędzać dużo czasu w stresie, W tym momencie najważniejsze jest poprawić swoją technikę padla, aby popełnić mniej błędów i móc dokonywać więcej wymian.

Ale gdy technika się poprawi, może się zdarzyć, że ciało już nie będzie podążało. Tak więc w końcu mamy technikę utrzymywania wymiany, ale tak jest zmęczenie, które nam to uniemożliwia, i często zapiera się dech w piersiach bez niezwykle intensywnego wysiłku. Na tym etapie interesująca jest praca nad swoją podstawową wytrzymałością.

Rzeczywiście, przed pracą w split lub robić HIIT, przede wszystkim trzeba mieć „dobry przypadek”. Będzie to zatem konieczne przez kilka tygodni jedna lub dwie sesje joggingu tygodniowo, trwające od 45 do 60 minut, aż do bycia zdolny do biegania przez cały czas w doskonałej oddychaniu, Jeśli chodzi o tempo, dla tych, którzy mają monitor pracy serca, pamiętaj, że musisz pozostać około 70% maksymalnego tętna, nigdy nie przekraczając 75%. Dla tych, którzy nie mają, ale mają test VMA, pamiętaj, że musisz biec w tempie zbliżonym do 60% AMV.

Podstawowa wytrzymałość nie jest tylko dla początkujących, jest uzupełnieniem pracy o wysokiej intensywności i dlatego musi być ćwiczyć regularnie, Dla potwierdzonych, nie wahaj się wykonywać podstawowej joggingu wytrzymałościowego raz w tygodniu, między bardziej intensywnymi sesjami, w szczególności w celu poprawy regeneracji.

Dla tych, którzy mają wspólny dyskomfort podczas biegania, możesz pracować nad swoją podstawową wytrzymałością, kiedy wycieczki rowerowe, pod warunkiem, że wykonasz nieco dłuższe sesje.

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!