Witajcie drodzy przyjaciele na stokach padel. Gra wspaniały, nęcący a zwłaszcza wciągający. W ciągu najbliższych kilku tygodni zaproponujemy przegląd najczęściej używanych ujęć, podstawowy, aby lepiej zrozumieć swoją następną grę. Zacznijmy forhend.

Forhend jest z pewnością „podstawowym” uderzeniem par excellence. Praworęczni czy leworęczni, to strzał, który osiągniemy, od strony którego łapiemy pala. To właśnie od tego momentu rozpocznie się historia miłosna między padel i USA!

Na dole toru

Kiedy znajdujemy się za linią bazową, forhend daje nam kilka możliwości. Najpierw umieść piłkę w grze za pomocą usługa (o czym niedługo omówimy), ale także osiągnąć powrót zagrywki, zorganizować naszą obronę podczas ataków przeciwników i wreszcie pomóc nam spróbować zepchnąć naszych przeciwników na tyły toru w celu podjęcia ofensywy w naszym skręć .

Forhend nie jest więc uderzeniem przypadkowym, wręcz przeciwnie. Zacznij dobrze od tego podstawowego ruchu, nie pomijaj kroków, naucz się go opanować, uczyń go własnym, a twoja gra będzie tylko lepsza.

Szczegółowo

Do forhendu można podejść na dwa różne sposoby; albo w tradycyjny sposób, słuchając i powtarzając to, co jest napisane we wszystkich podręcznikach treningowych, albo przystosowując to do swojego doświadczenia sportowego. Zależy od Ciebie.

Metoda tradycyjna

Szkoła padel, czysta i twarda, doskonała technika, którą można znaleźć w większości samouczków dostępnych online.

Chwyt musi być kontynentalny, neutralny, jest to podstawa dostępu do wszystkich ujęć padel.

Pozycja oczekiwania będzie z pala umieszczonym przed nami, trzymanym obiema rękami na poziomie pępka.

Kiedy przeciwnicy uderzą w piłkę, wykonamy mały skok zwany „wznowieniem podparcia” lub „krokiem dzielonym”, co da nam więcej czasu na przygotowanie się do uderzenia.

Przygotowanie odbędzie się w sposób grupowy, czyli uderzymy piłkę z troską o ustawienie. Nasze nogi będą musiały znaleźć najlepszą pozycję, aby piłka trafiła przed nami. Podczas tego biegu regulacyjnego przygotujemy naszego pala na odpowiedniej wysokości, aby uderzenie było jak najskuteczniejsze.

Uderzenie przed naszym ciałem i wsparcie po uderzeniu, aby nadać kierunek.

Ten styl forhendowy jest dość często używany w szkole do padel ponieważ pozwala ujednolicić grę wśród młodych graczy. Pozwala być agresywnym podczas pisania, a przede wszystkim stać się metronomem z tyłu utworu.

Metoda „przypadek po przypadku”

Jest to najtrudniejsza metoda do ćwiczeń dla instruktorów, ale z pewnością najskuteczniejsza dla graczy, którzy mają już historię sportową.

Chodzi o to, aby dać klucze do zrozumienia gry, nauczyć się odczytywać trajektorie, aby mieć kontrolę nad piłką, a tym samym z czasem pozwolić osobie rozwinąć własną grę.

Zaczyna się od neutralnej pozycji oczekiwania, w „domu”, tym miejscu nieco za linią bazową, pala przed nami na wysokości pępka. Z tej pozycji możemy uzyskać dostęp do wszystkich uderzeń obronnych, a zwłaszcza zaprogramować nasz mózg na wykonywanie forehandów, backhandów… Ta pozycja jest bardzo ważna, ponieważ jeśli zostanie szybko przyswojona, nauka będzie szybsza.

W takim razie zrozum, że czas jest ważny. W pozycji obronnej bardzo trudno jest zdobyć punkt. Musisz więc nauczyć się cierpliwości, oszczędzając czas. Jak? „Albo” Co? Pozwalając piłce przylecieć do nas, zamiast spieszyć się po nią. Nie jest to łatwe ćwiczenie, ale zmuszając się do zrobienia pierwszego kroku do tyłu, w kierunku piłki i przygotowując się jak najwcześniej, nauczymy się poprawnie radzić sobie z każdym krokiem naszego forhendu i na koniec wybrać najlepszy możliwa opcja.

Krótko mówiąc

Dostępne są dwie metody. Metoda perfekcyjnej techniki i metoda „case by case”. W zależności od monitora, który masz przed sobą, ta lub inna metoda będzie preferowana, a nawet obie dla niektórych z nich. Nie wahaj się mówić, przekazywać swoje wrażenia, swoje pragnienia, bo na torze zagrasz Ty, a nie Twój instruktor, ani Padel Magazine, ani samouczka wideo ani osoby doradzającej w terenie. To ty i tylko ty chwytasz pala.

Tak więc niezależnie od metody, najważniejsze jest to, aby twój forhend stał się jednym z punktów odniesienia w twoim sprzęcie. padel. Pewne, precyzyjne uderzenie, które zmusi przeciwników do zagrania jeszcze jednej piłki, dopóki nie zdołasz objąć ataku.

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.