Hiszpanie Ale Galan i Juan Lebron wygrali finał Vuelve A Madrid Open World Padel Tour z Argentyńczykami Fernando Belasteguinem i Agustinem Tapią.

Ale Galan i Juan Lebron podwoił dziś na madryckiej arenie. W takich warunkach (35 ° C w Madrycie, ponad 650 m n.p.m.) Hiszpanie byli po prostu zbyt silni, by rywalizować.

Jednak w pierwszym secie Fernando Belasteguin i Agustin Tapia wiedzieli skorzystaj z nietypowych błędów Ale Galan, aby wygrać 6/4, przełamując rytm amortyzacjami Tapii i grzmiącymi bajadami z Bela, a przede wszystkim stosując prostą technikę obrony: unikaj jak najwięcej lobów.

Ale od początku drugiego Galan / Lebron objął prowadzenie, służąc przeciwnikom. Po przerwie w kieszeni duet nabrał pewności siebie, dusząc Bela / Tapię i ostatecznie wygrywając seta. 6 / 1.

Po zablokowanym starcie trzeciego seta Ale i Juan zdołali zrobić przerwę i myśleliśmy, że finał został złożony, ale nie liczyliśmy na rozmach argentyńskiej pary, która na 4/5 prowadziła 40/0 w służbie przeciwników.

Gdy właśnie ustanowił heroiczną obronę, Bela zaczął chcieć zrobić zbyt wiele, łącząc ze sobą trzy kolejne faule. Galan / Lebron nie prosili o tak wiele, a po wściekłym rozbiciu tego ostatniego wygrali swój drugi z rzędu turniej na Madrid Arena: 4/6 6/1 6/4. Będą oczywiście faworytami, za dwa tygodnie w Madrycie, próbując zaoferować sobie hat-tricka!

Kredyt wideo: World Padel Tour

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!