Historia miłosna pomiędzy Manu Garcią i jego kumplem trwa już ponad dekadę. Prawie 32-letni mężczyzna, który dzieli swój czas pomiędzy język francuski Padel Kupuj, mój Padel Niewidomy i Padel XP ugruntowuje swoją pozycję kluczowego gracza w padel francuski. Jego życie w Hiszpanii, jego doświadczenia, jego wizja rynku: odkryj pierwszą część jego portretu na Padel Magazine.

Odkrycie „niesamowitego” sportu

„Musiałem mieć 15 lat, kiedy się o tym dowiedziałem padel, Jeżeli dobrze pamiętam. Mieszkałem w Hiszpanii i grałem w tenisa. Jednakże otrzymałem bardzo złe porady dotyczące naciągania i miałem „łokieć tenisisty”, czyli poważne problemy z łokciem. Dwa razy w tygodniu chodziłem do fizjoterapeuty, nie mogłem grać. Któregoś dnia fizjoterapeuta poradził mi, żebym się pobawił padel. Mój ojciec zaczął już trochę uderzać piłkę i w końcu podczas gry powoli wyleczyłem łokieć padel, w Walencji. Dla młodego człowieka, który pochodzi z tenisa, kiedy zaczynasz uderzać w okna – lub w ściany, bo ja zaczynałem na betonowym korcie – a piłka wraca po drugiej stronie, wtedy mówisz sobie, że ten sport jest niesamowity . »

Nowa przygoda pomiędzy Północą a Południem

„W wieku 18 lat wyjechałem do Francji. Dałem sobie spokój przez dwa i pół roku i zacząłem grać ponownie w 2014 roku. Grałem Padel Intensywne podejście do Lille. TO padel rozwinęła się we Francji i udało mi się zbudować sieć z Franceskiem i Germanem, dwoma hiszpańskimi przyjaciółmi, którzy sprzedali ziemię padel i rakiety śnieżne. Ich zadaniem było rozwijanie pro-sklepów. To właśnie wtedy, mniej więcej w latach 2014-2015, zaczęło mi się to podobać. Pracowałem w Decathlonie i byłem blisko Artengo, żeby testować, słuchać, widzieć nowe rzeczy. »

„Następnie rozpocząłem współpracę z klubem Montpellier, aby stworzyć duży profesjonalny sklep, który wówczas nazywał się „Les 5 raquettes”. Ale kiedy skontaktowałem się ze wszystkimi markami, doradzili mi, abym zamiast tego został ich sprzedawcą. Tutaj spotkałem szefów firm (Royal Padel, Siux), którzy chcieli, żebym zajął się dla nich rynkiem francuskim. Wreszcie pracowałem dla Padel Nuestro, światowy lider w sprzedaży rakiet śnieżnych padel, sprzedając jednocześnie ziemię. »

Koronawirus, decydujący punkt zwrotny w padel we Francji?

„Covid miał dwojaki wpływ na padel. Cała rozpoczęta dynamika została automatycznie przerwana: tworzenie klubów, ale także pewne zamknięcia, które zostały zamrożone, ponieważ państwo francuskie nie chciało, aby z tego powodu zamykano zbyt wiele biznesów. Miał to negatywny wpływ na stronę biznesową, a po Covid-ie nastąpił niesamowity boom. W Hiszpanii padel karmione kryzysami. Kryzys gospodarczy w 2008 roku spowodował, że znaleźliśmy wiele pustych budynków i zaczęliśmy zakładać kluby z pełną mocą. »

„Dlatego kryzys wyniósł ten sport na szczyt i musiałem się na nowo nawrócić. Zacząłem robić interesy z Julienem Pesem, połączyłem z nim siły, aby wsiąść do pociągu w trasę. »

Manu Garcia Julien Pes Franck Binisti FIP Rise Canet 2021
Wywiad z Manu Garcią i Julienem Pesem przeprowadzony przez Francka Binistiego

francuski Padel Sklep, narodziny pioniera

„Pewnego dnia Julien przyszedł do mnie i zaproponował mi uruchomienie strony internetowej. Miał już wiele dobrych pomysłów, ale inni nie chcieli go słuchać. Pracował znakomicie i stał się jednym z moich największych klientów. Byliśmy w tym samym mieście, z różnymi zapasami. Aby podjąć krok prawny, trzeba było pójść nieco dalej, ale w odniesieniu do relacji praca została już wykonana. »

„Nowi gracze chcieli wejść na rynek. Miałem marzenie, żeby stworzyć dużą grupę ze wszystkimi graczami (wspólna logistyka, wspólne zapasy). Coś w rodzaju ogromnej platformy logistycznej we Francji, skąd wysyłane są wszystkie francuskie zamówienia. Następnie każdy mógł ustalić własną politykę cenową, obsługę klienta, kartę produktów itp. Ale tak naprawdę celem było zrobienie czegoś razem. »

Poświęcenie zaciekłego trio

„Régis Monnerie uzupełniał to, co robiliśmy z Julienem. Dołączył do grupy, a postęp dalej był ogromny Padel XP. Zaczęliśmy rozwijać firmę, mając dwie, a potem trzy lokalizacje. Obroty eksplodowały, to był ogromny sukces. Ale jak w każdej firmie, gdy za szybko eksplodujesz, sytuacja się komplikuje: zaczynasz inwestować, zaczynasz mieć większe wydatki, jest ciężko. »

francuski Padel Kupuj
Sklep francuski Padel Kupuj na przedmieściach Pau

francuski Padel Sklep i Padel XP, dwa konkretne byty

„To dwie różne witryny o dwóch różnych tożsamościach, które komunikują się na swój własny sposób. Wszyscy sprzedajemy to samo (Nox, Babolat, Head,…), nie możemy wyróżnić się na produkcie. Postanowiliśmy dotrzeć do różnych klientów, oferując różne produkty i strategie cenowe. Padel XP bardziej przypadnie do gustu klientom, którzy mogą zapłacić więcej, natomiast francuski Padel Sklep skierowany jest do odbiorców związanych z fizycznym punktem sprzedaży. Celem jest dotarcie do klientów w sposób różnorodny, aby dotrzeć do jak największej liczby osób. »

„Te dwie witryny ewoluują w ten sam sposób. Dla nas rokiem przełomowym był rok 2022. To był rok, w którym doświadczyliśmy ogromnego postępu i zmian w społeczeństwie. Z Julienem zaczęliśmy mieć różne pragnienia i w końcu odszedł. Régis zajmował więcej miejsca w społeczeństwie. »

Sklep w Pau, który jest hitem

„Przetestowaliśmy wszystkie metody sprzedaży na terenie Francji. Podjęliśmy inicjatywę założenia sklepie Pau z Fredem Richeme w 2021 roku i był to kolosalny sukces. Po sześciu miesiącach musieliśmy już znaleźć nowy lokal! Jesteśmy przekonani, że dziś sklep stacjonarny ma we Francji ogromną przyszłość. »

„The padel, to nowy sport. To sport, którego ludzie muszą spróbować. Muszą przejąć rakietę, mieć ją w ręku, a ta bliskość jest niezbędna. Gdybym miał możliwość stworzenia kolejnego sklepu, zrobiłbym to, ale jest problem: nikt nie jest w stanie wiedzieć wszystkiego o ponad 400 modelach rakiet! Bardzo trudno jest znaleźć we Francji ludzi, którzy chcą pracować i na których można polegać. Wymaga to wielu szkoleń pod względem czasu i inwestycji. »

Jaka wizja przyszłości?

„Obecnie progresje są dwucyfrowe w procentach. Bardzo dobrze radzimy sobie z rynkiem, pomimo multiplikacji graczy. Jestem spokojny o przyszłość! Aby odnieść sukces, należy za wszelką cenę zrekrutować menedżera padel który jest ekspertem w swojej dziedzinie. Nasza wiedza specjalistyczna jest rzadka i będziemy kontynuować pracę, ponieważ rynek będzie się rozwijał. »

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.