To może być pytanie, które już sobie zadałeś. Dlaczego profesjonalni gracze mają pozycję oczekiwania między strzałami, gdy palacz znajduje się przed nimi? Oto odpowiedź.

Pierwszy kurs padel a Twój instruktor sugeruje, abyś przyjął tę pozycję oczekiwania z nogi lekko rozstawione i zgięte, palacz wziął obiema rękami przed sobą. Stosujesz rady trenera do listu, nie rozumiejąc, dlaczego. Potem patrzysz na dużych facetów i widzisz, jak robią to samo. Więc na pewno jest to właściwa pozycja. Ale dlaczego ?

być neutralnym

To jest pierwszy punkt. Miej neutralną pozycję, z której masz dostęp do wszystkich strzałów. Lata doświadczeń sprawiły, że mistrzowie wybrali tę pozycję zamiast innej (jeśli masz lepszy pomysł, możesz go zasugerować). Bierzemy palucha obiema rękami przed sobą, końcówka palucha znajduje się powyżej poziomu nadgarstka dominującego.

Na dole toru

Na dole toru będziemy musieli zagrać dużo piłek poniżej pasa. Po co męczyć się ustawianiem palucha wysoko, skoro jeśli jest już na niskiej pozycji, będziemy mniej się starać? Tak więc pala zostanie umieszczony na wysokości pasa, aby szybko uzyskać dostęp do ciosów obronnych.
Uwaga: to nie dlatego, że postawisz pala nisko, głowa tego musi być. Bądź stylowy w terenie. Nie ma nic wdzięcznego w zwisającym palcu, więc główka rakiety powinna zawsze znajdować się powyżej wysokości nadgarstka.

Netto

Większość piłek, które będziemy musieli wynegocjować, będzie powyżej pasa, więc po co stawiać pala nisko? Dostosujemy więc wysokość do obszaru, w którym się znajdujemy. W sieci pala będzie na wysokości klatki piersiowej, co zapewnia szybki i łatwy dostęp do woleja.

Ale Galan WPT Miami o powrocie serwu

Aby się chronić

Jak uchronić się przed kulą, która trafi w Twoje ciało lub, co gorsza, w kierunku Twojej twarzy? Unikasz tego? Tak, oczywiście, ale potrzebowałbyś piekielnej szybkości egzekucji. Drugim rozwiązaniem jest ochrona z pala. Ale jeśli twoja rakieta zwisa, nigdy nie będziesz miał czasu, aby umieścić ją przed swoją małą twarzą, więc nokaut gwarantowany!
Z drugiej strony, używając tej pozycji oczekiwania z pala z przodu, na wysokiej pozycji, wszystko będzie dla ciebie łatwiejsze, a przynajmniej mniej niebezpieczne.

Aby uwolnić dominującą rękę

Jest to również jeden z powodów, dla których gracze umieszczają pala w ten sposób przed sobą, aby odciążyć rękę i ramię, które niosą pala.

Każdy może nosić pala według własnego uznania, ale brak odciążenia dominującej ręki może spowodować kilka problemów. Przede wszystkim przedwczesne zmęczenie, potem zła pozycja podniebienia podczas różnych przygotowań, wreszcie pojawienie się zapalenia ścięgna łokciowego. To działanie ręki niedominującej jest bardzo ważne na torze, zarówno w celu odciążenia, ustawienia palucha, jak i powrotu do pozycji wyjściowej, a tym samym uspokojenia się. Niektórzy nazywają tę rękę „szefem”, ponieważ to ona kieruje.

Pala ustawiona przed tobą, wisząca lub jak chcesz, o ile jest ci wygodnie. Ale wiedz, że właściwa pozycja pozwoli ci mieć broń, aby uzyskać dostęp do następnego poziomu. 

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowanie bardzo popularne wśród klubów i graczy padel. Publicysta i doradca, pomaga ci lepiej grać dzięki swoim licznym samouczkom padel.